28 listopada, 2006

Nie będzie rastrowych Targów Taniej Sztuki

Nie będzie w tym roku Targów Taniej Sztuki w warszawskiej galerii raster. Łukasz Gorczyca i Michał Kaczyński zdecydowali, że targi, odbywające się od czterech lat tuż przed świętami Bożego Narodzenia, nie odbędą się. W dotychczasowych edycjach targów można było kupić prace takich artystów jak: Wilhelm Sasnal, Rafał Bujnowski, Marcin Maciejowski, Robert Kuśmirowski, Zbyszek Rogalski, Paulina Ołowska, Paweł Althamer, Jadwiga Sawicka i Zbigniew Libera w cenie od kilkunastu do kilkuset złotych (w sekcji prac specjalnych do dwóch tysięcy złotych).
„Okazało się, że projekt wyczerpał swoje możliwości. Z jednej strony był wielki sukces frekwencyjny i ludzie to lubili, a z drugiej strony uznaliśmy, że nie osiągnęliśmy tego, co chcieliśmy. To jest nasza porażka, bo okazało się, że ludzie nie chcą taniej sztuki. Ludzie chcą drogiej sztuki i tanich gadżetów” – mówi Łukasz Gorczyca.
Michał Kaczyński dodaje: „Wszystkie najlepsze prace, jakie wyprodukowaliśmy wspólnie z artystami, nie sprzedały się i są nadal do kupienia w naszej księgarni”.
Jednak dużej części prac już nie ma. Z łezką w oku będziemy wspominali możliwość kupienia papierowych rzeźb Michała Budnego, „rozbieranej” dziewczyny Agaty Bogackiej, obrazów kuchennych Bartka Materki, plakatów Jadwigi Sawickiej, pudełek z żołnierzykami Zbigniewa Libery czy zdjęć Pauliny Ołowskiej.
Szkoda TTS.

Na zdjęciu:
"Historyczny" już znak graficzny TTS

2 komentarze:

Krzysztof Masiewicz pisze...

Trochę sie rozmarzyłem wspominając TTS. Uwielbiam rankingi i podsumowania.

Najdziwiejszy obiekt TTS - pukiel włosów Sienczyka;

Najlepszy obiekt TTS - autorskie prezerwatywy Bujnowskiego ewentualnie zdjecia Libery;

Najcięższy obiekt TTS - cegła Kuśmirowskiego;

Najszybciej sprzedający się obiekt TTS - szklanka Bogackiej:

Najdziwniejszy przedmiot TTS - szydełkowe okrycia na kamienie (niestety nie pamietam kogo);

wdr pisze...

wg mnie po prostu w tym roku nie mieliby nowego towaru i woleli odpuścić. pomysł super; pierwsze i drugie targi były ok, ale na trzecich ciężko było coś fajnego znaleźć.

a najlepsze wg mnie były plakaty sasnala.