21 grudnia, 2006

Najmłodsza galeria w Warszawie – Galeria Hoża

Dzisiaj tuż przed świętami, otwarta zostanie nowa galeria sztuki – Galeria Hoża. Otwarciu towarzyszyć będzie projekt Ivo Nikicia – „ludzik”. Galeria Hoża mieści się w prywatnym mieszkaniu (kawalerce) w kamienicy przy ulicy Hożej 39 w Warszawie. Jak zauważyli kilka miesięcy temu znani amerykańscy kolekcjonerzy Państwo Hortowie, najlepsze polskie galerie znajdują się na piętrze (nie można do nich wejść z ulicy) i często wykorzystują byłe lokale mieszkaniowe jako przestrzeń wystawienniczą – mamy nadzieję że będzie to dobry prognostyk dla tej najnowszej galerii w stolicy. Galeria Hoża jest galerią non profit, nie ma stałych godzin otwarcia i tak naprawdę w galerię zamieniać się będzie podczas wernisaży wystaw czy prezentowanych tam projektów (przygotowywanych wydarzeń artystycznych).

Dzisiejszy projekt przygotowany przez Ivo Nikicia nosi tytuł „Świat jest prywatny” a jego bohaterem jest ludzik – mały człowieczek z pudełka po zapałkach.

Zapraszamy do śledzenia działalności galerii i na dzisiejszą wystawę (otwarcie o godz. 19).

Galeria Hoża
ul. Hoża 39 m 62

Na zdjęciu - Ivo Nikić - "Ludzik" akryl na płótnie

4 komentarze:

jacknastygirl pisze...

dosyć idę w koncepcję ludzika ;)

Anonimowy pisze...

skąd ten to w pisaniu o kolekcjonerach "Państwo Hortowie" może od razu "Jaśniepaństwo". chłopaki, jak ktoś ma kasę to nie musicie być wobec niego od razu tak czołobitni...

jacknastygirl pisze...

Jaśniepanicz to był Gombrowicz

Piotrek pisze...

Co do tych galerii "na piętrze" i w mieszkaniach, to wcale nie jest szczególna cecha Warszawy, w Warszawie się to zauważa, bo w większości są tylko takie, w innych miastach Europy jest mnóstwo takich galerii i wystaw, ale tacy "Państwo Hortowie" na nie nie trafiają, bo mogą zobaczyć świetne wystawy w dużych galeriach. Jak przylecą do Warszawy to nie mają zbytnio wyboru, trafić do jakiejś galerii "na piętrze" muszą.
Ale dobrze, że jest nowa galeria.
Oby przy okazji innej nie zamknęli.