29 maja, 2007

Ile waży najwazniejszy katalog targowy?

Wielkimi krokami zbliżają się największe targi sztuki współczesnej – Art Basel w szwajcarskiej Bazylei. Rozpoczną się one zamkniętym wernisażem dla największych kolekcjonerów 12 czerwca, a potrwają do 17 czerwca.
Będziemy jeszcze wiele pisali o tych targach w najbliższych tygodniach. Na razie ciekawostka. Internetowy magazyn o sztuce Artinfo.com. zważył katalog z 38. już targów sztuki Art Basel. Wzorując się na corocznym ważeniu wrześniowego magazynu o modzie i stylu życia „Vogue”, którego waga ma stanowić o kondycji przemysłu modowego i odzieżowego, dziennikarze Artinfo.com, postanowili położyć na wagę katalog, który tego roku jest wyjątkowo ciężki.


Waży siedem i pół funta (ponad 3,4 kilograma) – czyli, tyle ile noworodek. To o ponad półtora funta (0,7 kilograma) więcej niż katalog z Art Basel ’06. Nic dziwnego, na targach przybywa nowych galerii, przybywa nowych programów i… artystów. W tym roku w targach Art Basel wezmą udział trzy polskie galerie: Galeria Starmach z Krakowa i Fundacja Galerii Foksal i Galeria Raster z Warszawy.
„Przytył” również katalog z siostrzanych targów sztuki Art Basel Miami Beach, które odbywają się w grudniu w Miami. Ubiegłoroczna wersja ważyła (sami tego doświadczyliśmy) ponad 6 funtów (prawie 3 kilogramy). Ile będzie ważyła w tym roku?Na zdjęciach: Katalog tegorocznych targów w Bazylei i zeszłorocznych w Miami. Oba do kupienia w cenie około 30 usd na stronach amazon.com

Brak komentarzy: