24 sierpnia, 2007

Aukcja oraz Finisaż wystawy Figure and Ground Jespera Alvaera i Isabeli Grosseovej

W przyszłą sobotę (1 września) o godzinie 18.30 ciekawe wydarzenie w Bunkrze Sztuki w Krakowie. W trakcie finisażu wystawy Figure and Ground Jespera Alvaera i Isabeli Grosseovej odbędzie się aukcja prac wcześniej tam pokazywanych.


Podczas wielomiesięcznej wędrówki z północnych terenów Afryki, przez obrzeża Unii Europejskiej do Skandynawii artyści weszli w posiadanie dziesiątek obiektów, które nabyli u przydrożnych sprzedawców. Większość z zakupionych pozycji to produkty pierwszej potrzeby, regionalne przysmaki, podstawowe wyroby, które można zakupić na poboczach dróg (owoce, słodycze, rzemiosło). Ich celem była analiza kultury regionów, które odwiedzili poprzez proste akty jakimi są kupowanie, sprzedawania i gromadzenie.

Przez ostatnie dwa miesiące przedmioty można było oglądać w Galerii Dolnej Bunkra Sztuki, opatrzone komentarzami polskich specjalistów. Artyści postanowili uwolnić przedmioty i pozwolić im na dalszą migrację, spotkanie z drugim człowiekiem. Proces symbolicznej wymiany nie powinien się bowiem ograniczać do przestrzeni galeryjnej. Każdy będzie mógł wejść w posiadanie przedmiotu z wystawy.


Licytację będzie rozpoczynana każdorazowo od 1 złotówki. Odpowiednio oprawione przez parę artystów i opatrzone opisami obiekty będzie można licytować w Klubie Bunkra Sztuki.


Pozyskane na aukcji pieniądze zostaną przekazane marokańskiemu sprzedawcy truskawek.

Prowadzenie aukcji: Piotr Bikont


Pierwsze zdjęcie: Jesper Alvaer i Isabela Grosseová, Figure and Ground, 2006-2007; Na pozostałych pokazano przygotowane na licytacje obiekty.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Bunkra Sztuki

Brak komentarzy: