21 listopada, 2007

"Biegnijmy, biegnijmy" Pawlaka w Rempeksie

Każda licytacja obrazu artysty Gruppy z okresu funkcjonowania tej grupy artystycznej w latach 80. jest u nas wydarzeniem. Szczególnie, gdy sprawa dotyczy obrazu Włodzimierza Pawlaka, który wyjątkowo rzadko pojawia się na aukcjach.
Dziś o godzinie 15 w warszawskim Rempeksie odbędzie się aukcja sztuki współczesnej, na której licytowany będzie obraz „Biegnijmy, biegnijmy” Pawlaka z 1983 roku. Ten obraz, o wymiarach 73x92 cm, był wystawiany na słynnej wystawie Gruppy w warszawskiej Zachęcie w 1992 roku (katalog z tej wystawy wciąż można kupić w „zachętowym” sklepiku). Cena wywoławcza tego obrazu wynosi 16.000 PLN.


W Rempeksie będzie też można kupić inny, późniejszy obraz Pawlaka z serii „Notatek o sztuce”. Pochodzący z 1998 roku obraz ma cenę wywoławczą 3900 PLN. Ciekawą pracą jest również kolorowana akwarelą litografia innego członka Grupy, Ryszarda Woźniaka. Jego „Geniusz system” z 1999 roku będzie licytowany od 1200 PLN. Będzie też akwarela Jarosława Modzelewskiego. Z prac artystów starszych ciekawa może być licytacja obrazów Jana Berdyszaka i Zbigniewa Dłubaka z lat 80., ciekawego obrazu Jana Dobkowskiego z lat 60, czy też nowsze, bo z lat 90., płótno Jacka Sempolińskiego.
A z prac młodszych artystów – lighbox „W ramionach stwórcy” Marty Deskur (tu jednak przeszkodą może być dość wysoka cena wywoławcza – 9000 PLN, ale pamiętajmy, że w Rempeksie można licytować w dół), czy wystawiany ostatnio na wystawie w Galerii Klimy Bocheńskiej obraz Basi Bańdy – „Film erotyczny” – z ceną wywoławczą też wysoką – 2800 PLN.
Zapraszamy na aukcję.
Na zdjęciach: Włodzimierz Pawlak, Biegnijmy, biegnijmy, 1983; Ryszard Woźniak, Geniusz system, 1999.

Brak komentarzy: