07 stycznia, 2008

Z półki kolekcjonera – „Zapisy przemian” Krzysztofa Musiała

Zapisy Przemian – sztuka polska z kolekcji Krzysztofa Musiała to książka katalog towarzysząca wystawie kolekcji jednego z najwybitniejszych kolekcjonerów polskich - Krzysztofa Musiała. Wystawa ta jest sukcesywnie pokazywana w kilku muzeach w Polsce (obecnie w Zachęcie w Warszawie).


Moim zdaniem jest to najlepsze wydawnictwo poświęcone prywatnej kolekcji jakie kiedykolwiek zostało wydane w Polsce. Bardzo wysoki poziom edytorski, znakomite reprodukcje, komentarz do niemal każdej pracy z kolekcji to rzeczy jakich moglibyśmy się spodziewać po każdym klasowym wydawnictwie o sztuce. Jednak to co stanowi o wyjątkowości tego katalogu to opis pochodzenia poszczególnych prac (od kogo i kiedy zostały zakupione) oraz to czego nigdy nie widać - szczegółowy opis tyłu obrazu (nalepki, inskrypcje, opisy etc.).

Od tej chwili wszystkie inne katalogi kolekcji prywatnych, jakie zostaną wydane na naszym rynku muszą być porównywane z tym wydawnictwem.

„Zapisy Przemian – sztuka polska z kolekcji Krzysztofa Musiała” – Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2007.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

A dla czego i przez kogo "Od tej chwili wszystkie inne katalogi kolekcji prywatnych, jakie zostaną wydane na naszym rynku muszą być porównywane z tym wydawnictwem"???

Anonimowy pisze...

co za bzdurne pytanie

Anonimowy pisze...

Może nie zrozumiałes pytania?

krzysztof1951 pisze...

Moze ktoś wie, gdzie można kupić ten katalog? Chętnie w sprzedaży wysyłkowej ? Proszę o info na krzysfabi@wp.pl