27 lutego, 2008

Kolejny dealer chce wykorzystać modę na Banksy'ego

Kolejna galeria – tym razem londyński dealer Acoris Andipa – chce wykorzystać modę na Banksy’ego. Już pojutrze, 29 lutego, rozpocznie się wystawa połączona ze sprzedażą dzieł legendarnego już angielskiego artysty. Będzie na niej obejrzeć (i kupić) 60 prac, które zostały wykupione przez dealera z rynku wtórnego.
Przypomnijmy, że prace Banksy’ego, kupowane chętnie przez gwiazdy Hollywood, od dwóch lat systematycznie biją rekordy cenowe na aukcjach. Nowy rekord, ustanowiony co prawda na charytatywnej aukcji RED dwa tygodnie temu wynosi 1,8 miliona dolarów (4,4 miliona PLN).
Wśród prac prezentowanych w Andipa Gallery będą tak unikatowe prace jak demonstrant rzucający kwiatami wykonany na starym berlińskim znaku drogowym czy słoń z niosący pocisk czy Lenin na rolkach.
Warto dodać, że demonstrant (występujący pod nazwą Riot Green) został kupiony osiem lat temu przez ówczesnego studenta Geza Smitha za 300 funtów, by osiągnąć cenę 80 tysięcy funtów na ubiegłorocznej aukcji. Jednak w Andipa Gallery ta praca kosztuje już 150 tysięcy funtów.
Na zdjęciach: Banksy – Riot Green, Heavy Weaponary oraz Lenin on Roller Blades.

Brak komentarzy: