26 marca, 2008

Okładki singli Baskervilles

Nowojorska grupa Baskervilles powtórzyła już niejednokrotnie wykorzystywany pomysł aby poprosić znanego artystę do zaprojektowania okładki do płyty z własną muzyką. Najsłynniejsze przykłady z historii to projekty Andy Warhola dla Rolling Stones czy Velvet Underground, czy prace Banksego wykorzystane przez Blur oraz Richtera przez Sonic Youth.Tym razem Baskervilles poprosili 14 artystów aby zaprojektowali okładki do singli jakie były „wydane” tylko w Internecie. Wchodząc na stronę zespołu można było posłuchać muzyki i zobaczyć prace znanych młodych artystów. Jednym z zaproszonych artystów był Wilhelm Sasnal, który stworzył okładkę do singla Moves (udostępniony w Grudniu 2006).

A jaka jest muzyka? Całkiem przyjemna. W klimatach Belle and Sebastian i B-52.

Na zdjęciu projekt Wilhelma Sasnala.

3 komentarze:

jakub pisze...

sonic youth ma tez na okladce richarda prince'a..
natomiast beligijska grupa Deus poszla dalej - nie dosc, ze okladke ich nowej plyty zdobi projekt Michaela Borremansa, to na dodatek do udzialu w nowym teledysku ("slow") zaprosili Luca Tuymansa (z ktorym znaja sie dosc dobrze)..

Anonimowy pisze...

Kupujac album Becka -Guerolito mozna nabyc jednoczesnie Marcela Dzame http://www.discogs.com/viewimages?what=R&obid=589681

fabriano pisze...

a i jeszcze guero też :)
http://www.discogs.com/viewimages?what=R&obid=642919