22 sierpnia, 2008

Przemysław Przegon na Świeżo Malowanym

Nie wierzymy w grupowe wybuchy talentu, ale to coś więcej niż przypadek – na ArtBazaar prezentujemy prace już trzeciego artysty z tej samej klasy z liceum plastycznego w Zamościu. Poprzedni artyści to malarze - Tomek Kowalski i Paweł Śliwiński. Teraz czas na rzeźbiarza – Przemysława Przegona, studenta 5 roku ASP w Krakowie na wydziale rzeźby. Przemek mniej więcej od roku tworzy rzeźby z papieru i bardzo lekkich tworzyw sztucznych. Jak sam pisze, trochę to prowokacyjne – bo czym dla nas jest papier? Jaką ma trwałość?


Rzeźby Przemka, „przedmioty”, jak to sam określa, nie mają konkretnego przeznaczenia. Nie przedstawiają też żadnych konkretnych rzeczy. Raczej mają działać na naszą wyobraźnię. Zapraszamy do prezentacji prac Przemysława Przegona na Świeżo Malowanym.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

wygląda nie najgorzej ,troche jak cwiczenia akademickie -rzezba abstrakcyjna na temat uczuc,czy cos w tym stylu ;-)
ale fajniutko że upowrzechniacie różne media a nie tylko obrazki

co do Notesu-lepsze to niż nic ,ale wiadac że aż się prosi o takie publiakcje na większą skalę.

najzabawniejszy jest dział Najważniejsze dzieła po 2000

dobrze by było tłumaczyć laikom barzdiej obszerniej czemu ten a nie inny artysta jest coś wart ,opisy młodych są bardzo podobne do siebie i jeśli bybyło więcej artystów to wszystkie opisy zlały by się w jeden

Anonimowy pisze...

Kurcze, tylko efekt nieco psuje takie wykonanie niechlujne. Te laczenia, te slady po farbie, kleju. Nie wyglada to na celowe dzialanie, ale na nonszalancje i oslabia dzialanie obiektow.

TRog pisze...

Panie Przemku,
Pana rzeźby są ciekawe,
Mi jako odbiorcy kojarzą się z modelami budynków (mam tu na myśli nowoczesną architekurę), jak i fantastycznymi statkami kosmicznymi.

Osobiście twierdzę, że równie niedocenionym, prowokacyjnym materiałem jest styropian: ciekawie wyglądałyby Pańskie rzeźby w styropianie - może warto zwrócić się w stronę również i tego materiału?
Pojawił się komentarz, że na rzeźbach widać ślady kleju, farb - tak, racja, ale mi osobiście wydaje się, że są to dodatkowe walory pracy - rzeźba według mnie powinna zdradzać surowość materiału, z którego została wykonana.
TRog - www.youngsculpture.blox.pl

Anonimowy pisze...

akademickie ćwiczenia, niechlujne modele architektoniczno-wzornicze, obudowa na modern kaloryfer, no i fajny klosz w tym stylu na lampę byłby...

Anonimowy pisze...

Super formy,duza wyobraznia artysty i swietny pomysl.
Ja jednak kupilbym to tylko wtedy gdyby byly to "trwalsze" materialy.
Panie Przemyslawie warto pojsc ta droga, a jak wiadomo droga jest celem.
Czekamy na dalszy rozwoj.
powodzenia
Zet