30 lipca, 2009

Delikatesy: nowe miejsce sztuki i designu w Krakowie

Delikatesy to wydawnictwo, księgarnia, galeria, i concept store z designer w jednym. A wszystko na 120 metrach kwadratowych na ulicy Sarego 20/1 w Krakowie. Już wkrótce (6 sierpnia o godzinie 20.30) w tym nowym miejscu sztuki w Krakowie pierwsza wystawa tematycznie powiązana z jego działalnością: „Książka w sztuce i kulturze polskiej”. Kuratorami tej wystawy są Martyna Sztaba (rozstała się ostatnio z krakowskim wydawnictwem Ha!art i teraz współzakładała właśnie Delikatesy) oraz Dawid Radziszewski z poznańskiej Galerii Pies.
Na wystawie pokazywane są prace, dla których książki są punktem wyjścia, jednak nie w tradycyjnej formie jaką jest ilustracja książkowa, czyli obraz wychodzący w prostej linii z literatury. Prace w mniej lub bardziej aluzyjny sposób odnoszą się do istniejących tytułów, jednak większość stara się złapać ducha niebezpieczeństwa, który realizuje się na polu literatury.
Swoje prace związane z książkami pokażą: Maciej Cuske, Ryszard Górecki, Łukasz Jastrubczak, Krzysztof Kaczmarek, Tomasz Kowalski, Maracin Maciejowski i Anna Okrasko.
A planach Delikatesów oprócz wystaw i wydawnictw o sztuce i designie mają także spotkania autorskie, panele dyskusyjne, ale także wszelkie działania w przestrzeni miasta zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Zapraszamy!
Na zdjęciu: Anna Okrasko, Nienawidzę rodziny Borejko, 2007.

Brak komentarzy: