02 sierpnia, 2009

ArtBazaar ma trzy lata!

ArtBazaar ma już trzy lata. Dokładnie 2 sierpnia 2006 roku opublikowaliśmy pierwszą informację, zatytułowaną po prostu "Zapraszamy". Był to trochę nasz manifest: „Tylko dzięki silnemu rynkowi lokalnemu polska sztuka najnowsza ma szansę na stałe zaistnieć w światowym rynku sztuki” – napisaliśmy trzy lata temu.
Wiele od tego czasu się zmieniło, zarówno w polskiej sztuce, jak i na polskim rynku Sztuki. Powstało wiele miejsc promujących sztukę najnowszą – zarówno publicznych, jak i prywatnych, komercyjnych i niekomercyjnych, lokalnych i nastawionych na światowy rynek. Galerie, które już wtedy wiele znaczyły na polskim rynku, dziś są już poważnymi graczami na rynku europejskim czy światowym. Powstały muzea sztuki najnowszej – w Toruniu, Łodzi (ms2 jako oddział Muzeum Sztuki) i Wrocławiu (WRO Center). Rozpoczęło też działalność, choć na razie w tymczasowej siedzibie, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Powstała też cała masa blogów poświęconych sztuce najnowszej.
My też prze te trzy lata nie próżnowaliśmy. Na ArtBazaar ukazało się prawie 700 informacji, które przeczytało niespełna 140 tysięcy osób (unique vistitors). Przy współpracy z Fundacją Bęc Zmiana ukazał się „Notes dla kolekcjonerów”, a Ha!art i Bęc Zmiana wydały też nasz "Przewodnik kolekcjonera sztuki najnowszej”. Teraz planujemy kolejną książkę, która, jak wszystko się powiedzie, powinna się ukazać przed końcem roku.
A w międzyczasie oczywiście będziemy publikowali kolejne informacje na ArtBazaar, na które już Was wszystkich serdecznie zapraszamy. I dziękujemy za te trzy lata bycia z nami. Dziękujemy za wszystkie uwagi, te pozytywne, jak i te krytyczne.
Zapraszamy na ArtBazaar w kolejnych dniach i miesiącach.

6 komentarzy:

marta pisze...

Gratulacje i pozdrowienia! MK:)

Morgan pisze...

Sto lat!

Visual Culture pisze...

powodzenia

ojciec pisze...

Szczęśc Boże :-)
Aby się wam wiodło tak jak i mi moje kochane chłopaki.

quentale pisze...

Oby tak dalej, Panowie.

Piotr Bazylko pisze...

Bardzo dziękujemy za te postowe i mejlowe życzenia.
Pozdrawiam serdecznie,