22 października, 2009

Tribute to Krasiński - zapraszamy we wtorek 27 października

Jak już niektórzy z Was zauważyli, na pasku po prawej stronie pojawił się nowy projekt ArtBazaar „Tribute to Krasiński”. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić na wernisaż tego projektu, we wtorek 27 października o godzinie 19 w warszawskiej siedzibie Fundacji Bęc Zmiana na ulicy Mokotowskiej 65.
Będzie można obejrzeć prace przygotowane do „Tribute to Krasiński”, porozmawiać z artystami, a także kupić limitowaną teczkę (nakład tylko 30 egzemplarzy) z pracami artystów biorących udział w projekcie. Dla tych, którzy nie dotrą we wtorek do Bęc Zmiany, informacja że "Tribute to Krasiński będzie można jeszcze oglądać przez dwa tygodnie. Zapraszamy!

Jak wynika z nazwy projektu, chcielibyśmy tym razem złożyć hołd Edwardowi Krasińskiemu oraz jednemu z najsłynniejszych gestów w sztuce polskiej – zaznaczaniu przestrzeni cienką niebieską linią. Jak dziś odbierają Krasińskiego młodzi artyści? Prace z „Tribute to Krasiński” koncentrują się wokół niebieskiej linii (Truth, Karol Radziszewski i Szymon Kobylarz). Poprzez prace Łukasza Jastrubczaka, Sławka Czajkowskiego „Zbioka” i Konrada Smoleńskiego powoli przenoszą się w obszar oddalenia od rzeczywistości. Tam już znajdują się prace pozostałych artystów biorących udział w projekcie – Piotra Bosackiego, Normana Leto i Michała Grochowiaka.

Więcej informacji, opis poszczególnych prac projektu znaleźć można tutaj.

To już trzeci projekt ArtBazaar z cyklu „Tribute to…”. Pierwszy, który powstał jesienią 2008 roku poświęcony był Andrzejowi Wróblewskiemu. (czytaj)
Wiosną tego roku miał miejsce projekt „Nowa Fala Popierdala”, poświęcony Gruppie i latom 80. w polskim malarstwie. (czytaj)

Na zdjęciu: Sławek Czajkowski „Zbiok”, Interwencja-Absurd, 2009 z teki "Tribute to Krasiński"

3 komentarze:

Visual Culture pisze...

trzeba było innego artystę wybrać, do Krasińskiego nic więcej już dodać nie można

jurowicz pisze...

sie nieftroncaj lepiej

MOPIP pisze...

bbbbbbbbbbbuuuuuuuuuaaaaaahhhhaaaaaahhhhhhhhhaaaaaaaaahhhhhhhaaaaaaaaa