22 marca, 2010

Praca Jakuba Juliana Ziółkowskiego na aukcji w Christie's w Londynie

Na czwartkowej aukcji (25 marca – Contemporary Art) w londyńskim Christie’s po raz pierwszy licytowana będzie praca Jakuba Juliana Ziółkowskiego. Niewielki (wymiary 36x30 cm) obraz pochodzi z okresu wystawy tego artysty w londyńskiej galerii Hauser&Wirth w październiku 2006 roku. Jego estymacja jest stosunkowo niska – 3-5 tysięcy funtów (13-21,5 tysiąca złotych), zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że na Armory Show w Nowym Jorku prace Jakuba sprzedały się błyskawicznie za dużo wyższe ceny. Jak się sprzeda ta praca na aukcji? – zobaczymy. Na tej samej aukcji kupić też można również niewielką (21x30 cm) pracę wykonaną tuszem na papierze Wilhelma Sasnala z 2002 roku. Jej estymacja to 2-3 tysiące funtów (8,5-13 tysięcy złotych).
A wracając do Ziółkowskiego, to obecnie w Londynie można obejrzeć inną, jego niezwykłą pracę. Do 9 maja na wystawie „Library of Babel/In and Out of Place” w 176 Zabludowicz Collection
pokazywana jest słynna „Wielka bitwa pod stołem”, najbardziej chyba znany obraz artysty z Roztocza. Praca ta należy właśnie do wielkich brytyjskich kolekcjonerów Anity i Poju Zabludowicz.
Na zdjęciach: Jakub Julian Ziółkowski, Bez tytułu, 2006; Wilhelm Sasnal, Bez tytułu, 2002.

Brak komentarzy: