27 marca, 2010

Wojtek Bąkowski na płytach

Premiera najnowszego projektu Wojtka Bąkowskiego Niwea o którym pisaliśmy kilka dni temu, skłoniła mnie do zebrania wszystkich ( a może prawie wszystkich) znanych mi wydawnictw muzycznych w jakich brał udział Wojtek Bąkowski.


Najpierw KOT. Najważniejszy i najdłużej realizowany projekt muzyczny Bąkowskiego. Wydawnictwa KOTa to dwa albumy sieciowe „Kły” i „Kwiat” . Dla niezorientowanych albumy sieciowe to takie jakie można za darmo, przy pełnej aprobacie artystów ściągnąć z Internetu. Do obydwu albumów istnieją okładki, są to reprodukcje prac Wojtka.

Pierwsze w pełni profesjonalne wydawnictwo KOTa to wspaniale wydany (ASP w Poznaniu, 2007) digipack z książeczką zawierającą zdjęcia KOTa i teksty. W tamtym okresie obok Bąkowskiego w skład KOTa wchodzili Konrad Smoleński i Piotr Bosacki.

Cała trójka jest właśnie na okładce swojego rodzaju reedycji tej płyty jaka została wydana jako dodatek do Czasu Kultury.


Wojtek Bąkowski gościnnie pojawia się na kilku płytach kompaktowych. Na płycie swojego przyjaciela i towarzysza z Penerstwa – Piotra Bosackiego. Płyta ta zawiera muzykę skomponowaną przez Bosackiego. W książeczce towarzyszącej płycie znajdują się wiersze Wojtka. Wydawcą jest ponownie ASP w Poznaniu i Czas Kultury (2007). Istnieją dwie wersje tej płyty – wersja digipackowa (z książeczką) i jako dodatek do Czasu Kultury (w kartoniku).


Kolejny gościnny występ to płyta Etama Etamskiego wydana przez Qulturap w 2008 roku. Wojtek występuje w utworze Zwiewam.
I na koniec składanka „Exploratory Music from Poland 1”. Jest tu utwór KOTa „Jestem księdzem” (KOT tym razem w trochę odmiennym składzie gdyż Smoleńskiego zastąpił Przemysław Sanecki).


Wszystkie zdjęcia ArtBazaar.

5 komentarzy:

Emily pisze...

A "Zabrudzony garnitur" Etamskiego nie był wydany w 2008 roku?

Krzysztof Masiewicz pisze...

Racja 2008. Już poprawiłem.

DKM pisze...

Strasznie dziurawy artykuł. Na BA! Etamskiego i Dany'ego Tego (Pink Punk, 2007), Wojtek śpiewa w utworze "Do działa", jako Czykita udziela się na "Laboratorium" Młodzika w utworze "Gwiazdy dymią" (Qulturap, 2006), wcześniej były jeszcze dwie płyty wydane jako Czykita. Na płycie Bosackiego są tylko wykorzystane "Pipy lalek" Wojtka, on sam nic nie robi. Był też "Streamtape vol 1 Syntaktyka", wydany przez Qulturap w 2008 roku, na którym znalazła się Wojtkowa wersja "Miłego Młodego Człowieka", inna od tej, którą znamy z "01" Niwei. Znalazło się tam też Kocie "Mam Naganne".

HNZ pisze...

a do "Miłych i smutnych" (Medicine, 2007) była dołączona płyta z 3 utworami KOT'a: Cisnę, Za blisko mikrofon, Rozlewiska. http://www.flickr.com/photos/mdcn/2699019693/in/set-72157604136072109/

ola pisze...

Niwea na OFF festiwal