06 lipca, 2010

Z półki kolekcjonera: "w siebie" Ani i Adama Witkowskich


Dziś o godzinie 19 w siedzibie Fundacji Bęc Zmiana (przypominamy adres, choć chyba wszyscy już go znają – Mokotowska 65 w Warszawie) odbędzie się finisaż wystawy Ani i Adama Witkowskich „10 Hz”. Równocześnie jednak będzie to promocja książki „w siebie” prezentującej sztukę (osobno i w duecie) artystycznego małżeństwa z Gdańska.

Książka została wydana w związku z wiosenną wystawą „sleep-walk” w Galerii Miejskiej w Gdańsku. Pierwotnie miała być katalogiem do tej wystawy. Przeobraziła się jednak w świetną retrospektywną książkę prezentującą cały dorobek Ani i Adama Witkowskich. Dodajmy – artystów, z jednej strony, mimo młodego wieku (roczniki 78), niezwykle ciekawych i bardzo uznanych, a z drugiej strony, pozostających na „obrzeżach” polskiego rynku sztuki. Pamiętamy wypowiedź Adama Witkowskiego w „Przewodniku kolekcjonera sztuki najnowszej”, w której mówił wtedy, że nie sprzedał dotąd żadnej pracy kolekcjonerowi.
W „w siebie” znajdziemy ślady wszystkich najciekawszych i najważniejszych projektów Witkowskich. Dodatkowo została wzbogacona o teksty o ich sztuce autorstwa Daniela Muzyczuka, Stacha Rukszy, Marcina Dymitera, Iwony Bigos, Sebastiana Cichockiego, Bogny Świątkowskiej, Dominika Kuryłka, Moniki Wejchert-Wałuszko i Agaty Rogoś. A projekt graficzny książki zrobiła Ania Witkowska.

Przypomnijmy również, że projekt muzyczny Adama Witkowskiego i jego córki Maji, czyli „Samorządowcy”, będzie kolejnym wydawnictwem ArtBazaar Records. Już we wrześniu. (http://www.artbazaarrecords.pl/)
Ania i Adam Witkowscy, w siebie, Galeria Miejska Gdańsk, 2010

Brak komentarzy: