25 stycznia, 2011

Już w sobotę Died Moroz Convention "minus jeden"Wróciły mrozy, a wraz z nimi propagowana już w ubiegłym roku przez Roberta Kuśmirowskiego idea grania „w temperaturze minusowej”. Mowa oczywiście o „Died Moroz Convention” - autorskim projekcie polegającym na spotkaniu muzyków oraz publiczności w mroźnej, zimowej scenerii Lublina.
„Zerowa” edycja Died Moroz Convention miała miejsce rok temu, w wyjątkowo mroźny dzień 22 stycznia 2010 roku, w muszli koncertowej lubelskiego Ogrodu Saskiego. Na sobotę 29 stycznia 2011 roku, kiedy odbędzie się edycja „minus jeden” DMC, aż tak wielki mróz jak rok temu nie jest przewidywany. Więc tym bardziej zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie. Z jednej strony będzie ono swoistym testem wytrzymałości dla artystów, jak i nowych technologii (sprzętu grającego przede wszystkim, o komputerach nie wspominając), z drugiej zaś przywróceniem zapomnianych już nieco idei gościnności, otwartości i symbolicznego spotkania "człowieka z człowiekiem". Spektrum muzyczne Died Moroz Convention jest naprawdę bardzo szerokie: od tradycyjnych, pierwotnych brzmień po nowoczesną muzykę alternatywną".
Obecna /-1 edycja odbędzie sie 29 stycznia 2011 roku (czyli w sobotę) w Muszli Koncertowej Parku Saskiego w Lublinie o godzinie 17.00.
Z uwagi na charakter "zwołania" uczestników w ostatniej chwili (czekanie na mróz!!!), lista zespołów muzycznych niebawem! Podamy ją oczywiście na ArtBazaar.


Przy okazji podajemy „orientacyjne” daty edycji DMC:
styczeń/luty - edycje "minusowe"
lipiec/sierpień - edycje "plusowe"


Organizatorami DMC są Robert Kuśmirowski i Rafał Chwała.
Zapraszamy!

Brak komentarzy: