07 lutego, 2011

Sylwia Kowalczyk i Anna Orłowska w Forward Thinking Museum

Istniejące od 2007 roku wirtualne muzeum fotografii Forward Thinking Museum http://forwardthinkingmuseum.com/ zaprosiło kuratorów Nathalie Herschdorfer i Williama Ewinga do przygotowania wystawy młodej sceny fotograficznej. Zadaniem fotografów było pokazanie wizji przyszłości, a ich prace miały być odpowiedzią na tytuł wystawy, Facing Forward. Wirtualny wernisaż miał miejsce 2 lutego, a wśród 45 artystów z całego świata, znalazły się dwie Polki: Sylwia Kowalczyk i Anna Orłowska.

Dwie prace Orłowskiej są częścią serii Fission (Rozdwojenie), nad którą artystka obecnie pracuje. Interesuje ją świat ludzkich fantazji i jego zmiany. Nowa rzeczywistość, która przynosi nowe marzenia jest również tematem dyplomu Orłowskiej, który przedstawi w tym roku w łódzkiej PWSFTviT.

Mieszkająca w Edynburgu Sylwia Kowalczyk przez ostatnie dwa lata pracowała nad cyklem portretów "Temporal portraits". W Facing Forward zaskoczyła pejzażem, pokazującym kontrast pomiędzy miejskim, komfortowym życiem i naturą, którą człowiek powoli niszczy.Warto przyglądać się działalności FTM. Zaprasza ono do współpracy liczących się na rynku kuratorów, a wirtualne wystawy w niczym nie ustępują tym przedstawianym w rzeczywistości. Przy okazji Facing Forward, muzeum przyzna trzy nagrody fotografom biorącym udział w wystawie. Pierwszą nagrodą będzie wirtualny solo show na stronie muzeum i 1500 dolarów.

Dla ArtBazaar - Agata Ubysz


Anna Orłowska, Playground, Z serii "Fission", 2010
Sylwia Kowalczyk, Heterotopia #4, Z serii "Heterotopias" 2009 - 2010

Brak komentarzy: