06 lipca, 2011

Damien Hirst stworzył okładkę do nowej płyty Red Hot Chili Peppers

Red Hot Chili Peppers dopiero 30 sierpnia wejdą do studia, by nagrać swój pierwszy od 10 lat studyjny album „I’m With You”. Ale już wiemy, kto przygotował okładkę do tej płyty – bo zespół pochwalił się tym w specjalnym komunikacie do mediów. Otóż okładkę do „I’m With You” zaprojektował nie kto inny, tylko Damien Hirst. Niezła, prawda? Na pewno będzie to obiekt kolekcjonerski nie tylko ze strony fanów muzyki, ale również i wielbicieli sztuki na okładkach płytowych (do których i my należymy).
Swoją drogą ciekawe, że wyjątkowo rzadko polskie zespoły sięgają po prace polskich artystów i zamieszczają je na okładkach swoich płyt – chlubnym wyjątkiem są tu siostry Wrońskie, projekt Tribute to Kryzys oraz zespól 19 Wiosen, którzy wykorzystywali na okładkach prace Tomasza Kowalskiego i Wilhelma Sasnala. A poza tym to niezła bryndza – Marcin Maciejowski zaprojektował kiedyś serię płyt „Przekrój Muzyki”, Althamer dał rysunek na okładkę płyty Sweet Noise, a „kolorowa podłoga” Uklańskiego posłużyła za okładkę płyty z francuską muzyką taneczną. Kilka przykładów jeszcze przeoczyłem, ale jednak zbyt dużo ich nie ma. A o okładce Damiena Hirsta i płycie RHCP więcej możecie przeczytać tutaj.

1 komentarz:

Aleksander Hudzik pisze...

Do By the Way okładke namalował Julian Schnabel. Swoją drogą ciekawe jak to się stało, że Hirsta namówili. Oby 30 sierpnia muzyka dorównała okładce.