07 września, 2011

"Gdzie jest sztuka?" - nowe informacje

Znamy już więcej szczegółów warszawskiego weekendu sztuki, organizowanego 23 i 24 września przez stowarzyszenie galerii ze Śródmieścia i Pragi pod nazwą „Gdzie jest sztuka?”. Już wkrótce właśnie na stronie internetowej www.gdziejestsztuka.pl znajdziecie wszystkie informacje. A tymczasem u nas garść nowych szczegółów oraz mapka wrześniowego wydarzenia.

Jak już pisaliśmy, w piątek odbędą się wernisaże w galeriach położonych po zachodniej stronie Wisły. Z kolei w sobotę – po stronie wschodniej. Część galerii zdecydowała jednak rozpocząć wystawy pokazywane podczas weekendu „Gdzie jest sztuka?” już wcześniej. Galerie w Domu Fukcjonalnym na Saskiej Kępie – BWA Warszawa oraz Asymetria, a także Heppen Transfer ze Śródmieścia rozpoczną sezon już w najbliższy weekend. W sobotę 10 września otwarcie wystawy „Wygasłe neony” Agnieszki Kalinowskiej w BWA Warszawa oraz „Zwykłe dziewczyny” z zdjęciami Wojciecha Plewińskiego w galerii Asymetria. Dodatkową atrakcją będzie bar kultowego „Snu pszczoły” w galeryjnym ogrodzie. Heppen Transfer z kolei pokaże performens duetu Kunst & Kochen oraz dwie prace członków tego duetu – Bruno Steinera i Haimo Ganza.
A na weekend galeryjny galerie te zaproponują dodatkowe atrakcje, jak choćby 24-godzinny pefromens Wojciecha Ziemilskiego w BWA Warszawa, nową odsłonę fotografii Wojciecha Plewińskiego czy wystawę Zofii Gamz w Heppen Transfer.

A co pozostałe galerie pokażą w weekend 23-24 września?
To będzie okazja do obejrzenia nowych pomieszczeń trzech galerii – Rastra (na Wspólnej 63, wystawa znakomitej młodej artystki z Czech, Ewy Kotatkovej), Startera (Andersa 13, wystawa Jakuba Czyszczonia i Piotra Łakomego) oraz Appendixu 2 (Foksal 11/1, wystawa zbiorowa z pokazem prac m.in. Stanisława Dróżdża, Pawła Kowalewskiego czy Sigalit Landau).

Istniejące galerie też pokażą zróżnicowany program – od wykładów i pokazów filmowych (FGF, wykład Bonnie Camplin i pokaz filmu Lizzy Borden), wystaw indywidualnych (Dorota Buczkowska w Czarnej, Tomasz Kopcewicz w Profilach, Andrzej Wasilewski w m2[mkwadrat], a także znany z ArtBazaarowej rubryki „Na naszym radarze” Mateusz Szczypiński w lokalu_30), wystaw zbiorowych (Karoliny Breguły i Zofii Chomętowskiej w Fundacji Archeologii Fotografii, Tymka Borowskiego, Przemka Mateckiego i Pawła Śliwińskiego w Koloniach, m.in. Stefanii Bateovej, Tomasza Ciecierskiego i Tadeusza Rolke w Le Guern, „Sweatboxing” w Leto, „Berlegustopol” w Piktogramie/BLA) do wystawy dyplomów z pracowni Leona Tarasewicza w Bocheńska Gallery. Co jeszcze? Czekajcie na informacje na stronie www.gdziejestsztuka.pl oraz na Facebooku.

Brak komentarzy: