20 stycznia, 2012

Poznań Gallery Weekend startuje dziś...

Już dziś w Poznaniu rozpoczyna się Gallery Weekend. Nie będzie to jednak impreza znana z Berlina, Warszawy, Nowego Jorku czy Wiednia – czyli „pospolite ruszenie” galerii w mieście. Gallery Weekend organizują i biorą w nim udział tylko dwie galerie – poznańskie: Pies i Stereo. A przecież jest więcej galerii w mieście, jak sami organizatorzy weekendu piszą, położonym w połowie drogi między Warszawą a Berlinem.

Ale i tak warto pokusić się o podróż do Poznania – bo oprócz weekendu w Psie i Stereo oraz imprez towarzyszących można obejrzeć wystawę w Galerii Arsenał „Arbeitdisziplin. Duch sztuki poznańskiej około 2012 roku” (zobacztutaj) . A w Psie w wystawie wezmą udział Łukasz Jastrubczak, Marta Tomasik, Marcin Zarzeka oraz Krzysztof Kaczmarek. W Stereo: Wojciech Bąkowski, Piotr Bosacki, Iza Tarasewicz, Gizella Mickiewicz i Magda Starska. Dziś o 22 w Kisielicach zagra Dawid Szczęsny, czyli „połowa” Niwei. A to nie koniec atrakcji. Więcej o nich można przeczytać na stronie www.poznangalleryweekend.pl

W imieniu organizatorów: Dawida Radziszewskiego z Psa i Zuzanny Hadryś i Michała Lasoty ze Stereo, serdecznie zapraszamy do Poznania. Galerie będą otwarte również w niedzielę.

Na zdjęciu: plakat Poznań Gallery Weekend autorstwa Wojciecha Bąkowskiego

Brak komentarzy: