01 lutego, 2012

"Died Moroz Convention minus 2" - w niedzielę w Lublinie


Nadeszły mrozy, a to oznacza, że Robert Kuśmirowski uruchamia znów ideę grania „w temperaturze minusowej”, czyli „Died Moroz Convention”. Impreza odbędzie się już po raz trzeci, czyli będzie to „konwencja” numer „minus 2”. Już w najbliższą niedzielę 5 lutego o godzinie 17 w muszli koncertowej Ogrodu Saskiego w Lublinie rozlegną się mocne dźwięki.
„Died Moroz Convention” odbywają się od dwóch lat z dużą regularnością na przełomie stycznia i lutego w mroźnej scenerii Lublina (co oznacza „stabilizację klimatu, bo do grania na „Died Moroz Convention” potrzebny jest mróz w okolicach 20 stopni poniżej zera). Dwa lata temu 22 stycznia, a w ubiegłym roku – 29 stycznia.
Jeśli prognozy pogody się sprawdzą, to tegoroczna edycja „minus 2” będzie najzimniejszą w historii. Będzie to więc test wytrzymałości dla artystów, jak i sprzętu grającego, o komputerach nie wspominając). Spektrum muzyczne Died Moroz Convention jest naprawdę bardzo szerokie: od tradycyjnych, pierwotnych brzmień po nowoczesną muzykę alternatywną". Swój udział potwierdzili między innymi Macio Moretti i Piotr Zabłocki, Mariusz Tarkawian, Robert Brylewski z Filipem Gałązką oraz zepół Pitz. Oczywiście z powodu mrozu każdy może liczyć na rozgrzewającą herbatę.
Zostaje nam tylko zaprosić Was, w imieniu Roberta Kuśmirowskiego, na niedzielę do mroźnego Lublina na „Died Moroz Convention minus 2”.
Na zdjęciu plakat DMC minus 2 produkcji Roberta Kuśmirowskiego

Brak komentarzy: