06 czerwca, 2012

EUROART 2012 startuje już dziś w Łodzi
Niewiele w Warszawie jest wydarzeń „sztukowych” związanych z EURO 2012. A jeszcze mniej traktujących ten temat z przymrużeniem oka. Dlatego wypada nam zaprosić Was (i czytających nas kibiców) do Łodzi. Tam Marcin Polak stworzył imprezę EUROART 2012, która, jak sam pisze, zakłada połączenie i współpracę dwóch, jakby różnych obszarów: sportu i sztuki.

Artyści, zaproszeni przez Marcina, pokażą instalacje, performance, projekcje video, fotografie, filmy w żywej tkance miasta. Zaprezentowane zostaną prace nawiązujące do piłki nożnej, jak i zjawisk społecznych wokół niej. W różnych punktach Łodzi będzie można zobaczyć prace Karoliny Breguły, Agnieszki Chojnackiej, Moniki Drożyńskiej, Macieja Cholewińskiego, Marty Deskur, Gregora Gonsiora, Jerzego Grzegorskiego i Artura Malewskiego.

Będą też „imprezy towarzyszące” (jakkolwiek dziwnie to brzmi przy imprezie offowej) – w w dawnym barze „Smakosz” swoje prace zaprezentują młodzi łódzcy artyści, a w klubokawiarni Owoce i Warzywa łódzcy graficy i ilustratorzy pokażą projekty koszulek kulturalno-sportowych.


Już dziś o godzinie 18 na Piotrkowskiej 118 Maciej Cholewiński pokaże „Bogato ilustrowany wykład o futbolu”. Z kolei 9 czerwca o godzinie 9:30 Karolina Breguła zaprasza na „Śniadanie na trawie”, które odbędzie się na stadionie łódzkiego Startu, by wszyscy, niczym w towarzyskim meczu, zasiedli obok siebie i w miłej atmosferze spożyli ze sobą śniadanie na murawie. Tego samego dnia o godzinie 20:00 będzie można zobaczyć video Agnieszki Chojnackiej „Tango Notturno“ na ekranie na Rynku Manufaktury. Oczywiście będzie też prawdziwy mecz piłkarski – artyści kontra artyści i turniej gier podwórkowych.

Finał projektu odbędzie się 16 czerwca o godzinie 19na rynku Manufaktury. Wtedy to wystąpi chór Lutnia z nietypowym repertuarem. Wykona on bowiem znane piosenki kibicowskie.

Pozostaje nam tylko zaprosić Was do Łodzi. Pełen program imprezy możecie zobaczyć na stronie projektu
www.euroart2012.pl.

Brak komentarzy: