30 sierpnia, 2012

W SAMO POŁUDNIE #1 : NOBUYOSHI ARAKI - Polaroidy i książki w Rastrze


Raster w najbliższą sobotę otwiera sezon jesienno/zimowy. Nowością jest nowa formuła spotkań w rastrze. Nie jest to tradycyjny wieczorny wernisaż przy lampce wina (kto pamięta początki rastra z talonami na lampkę wina w zaprzyjaźnionym klubie?) tylko całodniowe spotkanie w galerii i w ogrodzie, spotkanie przy okazji, którego można coś zjeść i porozmawiać, pooglądać i kupić książki czy sygnowaną edycję prac naszego ulubionego artysty. Mieliśmy Świetlicę Sztuki, Targi Taniej Sztuki a teraz sobotnie brunche…
Całość pomysłu kryje się pod hasłem Raster Editions. Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę

W SAMO POŁUDNIE #1 : NOBUYOSHI ARAKI - Polaroidy i książki

Nobuyoshi Araki - Polaroidy i książki. To wystawa połączona ze sprzedażą. Nobuyoshi Araki to jeden z najpopularniejszych i najpłodniejszych artystów na świecie. W Rastrze zaprezentowany zostanie wybór dwudziestu erotycznych polaroidów przedstawiających kobiece akty, ale i nie mniej seksualne ujęcia kwiatów. Dla Arakiego zestawienie to jest odzwierciedleniem współegzystencji najbardziej podstawowych energii - życia (seksualności) i śmierci. Polaroid to zdjęcie-przedmiot , niepowielalny, jedyny w swoim rodzaju, wręcz osobisty. Polaroidy Arakiego odurzają niezwykłą konsystencją, wilgotnością i głębią koloru. Sam Araki mówi: "Robisz kolorowe zdjęcie Polaroidem i nie czujesz, że było ono szorstkie, jest całe mokre i śliskie. To sprawia, że chcesz je pomacać. Podoba mi się to! Używasz aparatu, który uwydatnia to, co chciałbyś zobaczyć i dotknąć".

O godz. 16:00 - Hana Umeda, tancerka nihon buyo - wykona klasyczny taniec japoński będący zestawieniem tradycyjnej formy ze współczesną sztuką Arakiego. Taniec jest dialogiem z Arakim, dialogiem na temat japońskiej seksualności, na temat formy (kata).

Oprócz polaroidów będzie można kupić również wybór autorskich książek fotograficznych Arakiego wydanych w ostatnich latach przez tokijską galerię Taka Ishii.

Od godz. 12:00 do 16:00 - brunch w ogrodzie rastra.

Brak komentarzy: