24 września, 2012

Dziś otwarcie wystawy Przemka Mateckiego w warszawskim CSW


Już za kilka godzin, o 18, w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się otwarcie wystawy Przemka Mateckiego „Szkice olejne/Stalker”. To pierwsza od bardzo dawna wystawa Przemka w Polsce. Odbędzie się ona w ramach projektu przygotowanego przez CSW razem z Bankiem Pekao SA „Project Room”, który zakłada prezentację ciekawych zjawisk w polskiej sztuce.
Zobaczymy na tej wystawie wyrwane z magazynów pojedyncze kartki, najczęściej z wystylizowanymi reklamami, które Przemek przerobił na swój sposób. W ten sposób powstały mocne, czasami wręcz wulgarne prace ironicznie przedrzeźniając sztuczny świat reklamowych obrazów.

Twórczość Przemka obserwujemy bardzo uważnie już od lat – w końcu pojawił się „Na naszym radarze” już sześć lat temu, w 2006 roku. Każda jego wystawa jest dla nas zagadką – w którą stronę pójdzie Przemek, co teraz nam pokaże. Mamy nadzieję, że być może w przyszłym roku będzie szansa zobaczyć większy fragment twórczości tego artysty. Na razie musi nam wystarczyć ten niewielki projekt, na który serdecznie zapraszamy. Trzeba się spieszyć, bo wystawa trwa tylko dwa tygodnie. Więcej o niej można przeczytać tutaj 

Na zdjęciach: prace Przemka Mateckiego prezentowane na wystawie „Szkice olejne/Stalker”
Brak komentarzy: