31 października, 2012

Basen w ramach Trochę Innego Festiwalu Fotografii (TIFF)

Basen to wydarzenie towarzyszące festiwalowi TIFF. Założeniem przedsięwzięcia Basen jest zainicjowanie spotkania grupy młodych artystów, działających w obszarze różnych mediów. Do udziału w projekcie zaproszono dziesięciu twórców: Filipa Berendta, Przemka Branasa, Mateusza Choróbskiego, Przemka Dzienisa, Andrew Jan Hauner, Karola Kaczorowskiego, Tomasza Koszewnika, Macieja Nowaczyka, Annę Orłowską oraz Franciszka Orłowskiego, którzy posługują się nie tylko fotografią, ale również wideo, instalacją, obiektem, etc. Każdy z nich, zgodnie z formułą tegorocznego festiwalu: „procesu w konstrukcji”, w udostępnionych kadziach Browaru Mieszczańskiego, będących niegdyś basenami na piwo, stworzy i zaprezentuje swoją pracę.


Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy odnoszącej się do medium fotograficznego, niekoniecznie jednak będącej pracą fotograficzną. Udostępniona artystom przestrzeń starych kadzi stwarza dodatkowy kontekst planowanego wydarzenia. Przestrzeń ta generuje specyficzną sytuację, w której widz usytuowany jest ponad basenem i obserwuje ją z góry, stamtąd też ogląda prace. Sytuacja, którą chcemy w ten sposób sprowokować, to symboliczny wgląd w fotografię, rozumianą nie jako kawałek papieru na ścianie, ale bogaty język form i znaczeń.


Oficjalna strona Trochę Innego Festiwalu Fotografii:

http://www.tiff.wroc.pl/

Weekend otwarcia: 8 - 11 listopada 2012 roku!

Basen otwarcie: 8 listopada, godz. 21.30

Już wkrótce na naszych stronach znajdziecie dokumentację realizacji tego wydarzenia w specjalnym projekcie Anny Orłowskiej.

Brak komentarzy: