09 października, 2012

Już jutro Krzysztof Madelski opowie o swojej kolekcji fotografii

Czy nadszedł już w Polsce czas na kolekcjonowanie fotografii? Wiele czynników mówi za: mamy już, dzięki Adamowi Mazurowi, znakomite opracowania, szczególnie fotografii najnowszej ( o jego najnowszej książce „Decydujący moment” napiszemy jeszcze w tym tygodniu!); pojawili się kolekcjonerzy fotografii skłonni do pokazywania swoich kolekcji (choćby ostatnio odbyły się pokazy kolekcji Cezarego Pieczyńskiego czy Joanny i Krzysztofa Madelskich); pojawia się coraz więcej galerii fotograficznych (choćby „Czułość”) i w końcu organizowane są aukcje fotografii, na które fotografie są starannie dopierane i opisywane. Kolejna, X taka Aukcja Fotografii Kolekcjonerskiej już wkrótce (24 października). Ale już wcześniej – bo w środę 10 października, w Domu Artysty Plastyka na ulicy Mazowieckiej w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy przedaukcyjnej.


Na to wydarzenie warto przyjść nie tylko z tego powodu, że będzie można obejrzeć reprezentantów prawie całej czołówki polskiej fotografii historycznej i ciekawe nowe nazwiska na rynku fotografii. Również warto pojawić się, bo gościem specjalnym wernisażu będzie jeden z najważniejszych polskich kolekcjonerów fotografii, Krzysztof Madelski, który o godz. 20.00 opowie o swojej kolekcji. W tym roku w maju została ona pierwszy raz zaprezentowana publicznie na wystawie zatytułowanej "Uwikłane w płeć" podczas Fotofestiwalu w Łodzi.
Jeśli nie uda nam się dotrzeć na wernisaż, to wystawa przeaukcyjna będzie otwarta do dnia aukcji 23 października w godzinach 12-19. Serdecznie zapraszamy, a katalog X Aukcji Fotografii Kolekcjonerskiej można obejrzeć tutaj
Na zdjęciach: fotografie Józefa Robakowskiego i Tadeusza Rolke, które będzie można licytować na aukcji

Brak komentarzy: