13 grudnia, 2012

Już w najbliższy weekend Salon Zimowy!


Dużo piszemy o naszym projekcie, który pokażemy wspólnie z Czułością na Salonie Zimowym, ale tak naprawdę to nie zapowiedzieliśmy samej imprezy, kolejnej już, po Warsaw Gallery Weekend, inicjatywie najlepszych warszawskich galerii sztuki współczesnej. A więc oto fakty: Salon odbędzie się w najbliższy weekend – 15 i 16 grudnia, w budynku, w którym do niedawna miał swoją siedzibę SLD na ulicy Rozbrat 44 w Warszawie. A więc oprócz obejrzenia sztuki wizyta na Salonie Zimowym będzie niepowtarzalną okazją sprawdzenia, czy nadal w tym budynku „straszą duchy historii”.
Na trzech piętrach opuszczonego przez polityków gmachu rozlokują się najważniejsze polskie galerie, wydawcy książek o sztuce oraz przedstawiciele niezależnych labeli muzycznych (pełna lista na dole).
Salon Zimowy to targi sztuki nowej generacji adresowane do wszystkich zainteresowanych sztuką współczesną, niezależnie od doświadczenia, gustu i stanu portfela. W tym roku dostępna będzie specjalna oferta prac w cenie poniżej 500 złotych. Będą, jak już pisaliśmy nawet prace po 50 zł, gdyż w sobotę (ale tylko w sobotę!) Pszemek Dzienis i Michał Grochowiak stworzą specjalne atelier portretowe, w którym będą wykonywali Polaroidami Impossible zdjęcia. Portrety będzie można zamówić i już po pół godzinie odebrać podpisane przez artystów, a wszystko to jedynie za 50 złotych.
Wiadomo – to okres przedświąteczny i nie każdy da radę dojechać na Rozbrat, zwłaszcza kolekcjonerzy spoza Warszawy. Dla tych miłośników sztuki na portalu www.artvolver.com dostępna będzie cała oferta Salonu Zimowego. A sam portal wystartuje dokładnie w momencie rozpoczęcia Salonu, czyli w sobotę o godzinie 12.  
Uczestnicy Salonu Zimowego. GALERIE: Aleksander Bruno, Asymetria, Bochenska Gallery, BWA Warszawa, Czarna, Czułość, Fundacja Archeologia Fotografii, Fundacja Profile, Galeria Dawid Radziszewski, Galeria m2, Kolonie, Le Guern, Leto, Lokal_30, Lookout, Piktogram/BLA, Pola Magnetyczne, Propaganda, Raster, Starter, Stereo, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie 
WYDAWNICTWA: 40000 malarzy. Antykwariat Kwadryga, ArtBazaar, Bęc Zmiana, Bocian Records, Fundacja Sztuk Wizualnych, Karakter, Lado ABC, Mik Musik!, Monotype Records, Morava, Sangoplasmo i inni.
 

Salon Zimowy odbędzie się 15 i 16 grudnia od godziny 12 do 20.

Na zdjęciach; Szymon Rogiński, 2012#2, fotografia, ed. 12, 36x24 cm; Bownik, E-Słodowy, fotografia, ed.4 40x50 cm.


Brak komentarzy: