05 grudnia, 2012

Premiera projektu Warszawa oraz Portret Natychmiastowy na Salonie Zimowym

Na stoisku ArtBazaar na tegorocznym Salonie Zimowym królować będzie fotografia natychmiastowa. Polaroidy, niezwykle popularne na świecie w latach 70. i 80., znalazły swoje miejsce w sztuce, czego dowodem jest choćby świetna kolekcja nieistniejącej już firmy Polaroid, twórcy zdjęć natychmiastowych. W polskiej sztuce, głównie z powodu niedostępności i ceny materiałów do robienia zdjęć, były praktycznie nieobecne. A szkoda…Dziś, w dobie wszechobecnej fotografii cyfrowej, chcemy przypomnieć ten sposób fotografowania. Oczywiście firma Polaroid już nie istnieje. Upadła, nie wytrzymując zmian na rynku. Ale w jej lukę wskoczyły aparaty Fuji. My do naszych projektów wybraliśmy najmniejszy z dostępnych format zdjęcia. Chcemy przygotować projekty, a w konsekwencji także teczki kolekcjonerskie z unikatowymi fotografiami, poświęcone różnym miejscom w Polsce. Na pierwszy ogień poszła oczywiście Warszawa.Ten projekt przygotowaliśmy wspólnie z Galerią Czułość. Piotr Bekas, Kamil Zacharski, Weronika Ławniczak, Witek Orski oraz Janek Zamoyski na przestrzeni października i listopada tego roku wykonali serię 225 zdjęć instaxowych Warszawy, z których powstanie 15 kolekcjonerskich teczek (po 15 unikatowych zdjęć w każdej z teczek).
Projekt zamierzamy pokazać równocześnie przez Galerię Czułość, jak i przez ArtBazaar podczas Salonu Zimowego (stoisko ArtBazaar będzie czynne tylko w sobotę).Ale to nie koniec naszej przygody z fotografią natychmiastową podczas Salonu Zimowego. Otóż w sobotę otworzymy małe atelier fotograficzne, w którym zaproszeni przez nas fotografowie będą wykonywali portrety przy użyciu aparatu instaxowego . Gwarantujemy natychmiastowy odbiór sygnowanych fotografii. Kto weźmie udział w naszym projekcie? O tym już niedługo.

Na zdjęciach odpowiednio trójkami prace Witka Orskiego, Janka Zamoyskiego, Weroniki Ławniczak, i Kamila Zacharskiego wszystko Fuji Instax, 2012


W nadchodzącym tygodniu będziemy prezentować prace wszystkich artystów biorących udział w projekcie. Zapraszamy

Brak komentarzy: