04 listopada, 2013

Chcesz zobaczyć kolekcję inną niż wszystkie? - zapraszamy do Fundacji Profile...


To kolekcja inna niż wszystkie – powstała nie w wyniku zakupów, ale przede wszystkim z wymiany. Nie w wyniku mieszanki pasji i kalkulacji, ale dobra i dzielenia się. Mowa oczywiście o kolekcji tworzonej od lat 60. przez Józefa Robakowskiego najpierw indywidualnie, a następnie od lat 70. w ramach Galerii Wymiany. 
Fragmenty tej kolekcji były już wielokrotnie pokazywane, ale nigdy z takim rozmachem. W wilanowskiej Oranżerii od połowy października pokazywane są prace filmowe z kolekcji Józefa Robakowskiego. Natomiast od dziś (od godziny 19) w siedzibie Fundacji Profile przy ulicy Hożej w Warszawie będzie można zobaczyć część kolekcji obejmującą malarstwo, rzeźbę, obiekty, rysunki i fotografie. 
„Pokaz kolekcji Józefa Robakowskiego, w której dzieła ikonicznych twórców międzywojennej awangardy sąsiadują z jarmarcznymi kuriozami, a prace klasyków współczesności mieszają się z pracami studentów, dostarcza wyjątkowej okazji do podjęcia debaty na temat wywrotowego potencjału prywatnych zbiorów sztuki” – napisała kuratorka wystawy, Bożena Czubak w tekście zapowiadającym pokazy. Warto dodać, że wystawa prac z kolekcji Józefa Robakowskiego jest pokazywana w ramach cyklu „Uśpiony kapitał” i będzie to już czwarta odsłona tego cyklicznego programu prezentacji najbardziej znaczących prywatnych kolekcji sztuki współczesnej i nowoczesnej. 
Zapraszamy na dzisiejsze otwarcie do Fundacji Profile oraz do odwiedzenia Oranżerii w Parku Wilanowskim.

Pokazy otwarte kolekcji filmowej w Oranżerii : od 4 do 9 listopada oraz od 25 do 30 listopada (od poniedziałku do niedzieli, w godz. 10.00 – 18.00). 

Otwarcie wystawy malarstwa, fotografii i obiektów w Fundacji Profile: poniedziałek, 4 listopada 2013, godz. 19.00. Wystawa czynna do 14 grudnia 2013, od wtorku do soboty, w godz. 12.00 – 19.00.
Fundacja Profile, Hoża 41/22, Warszawa, www.fundacjaprofile.pl

Brak komentarzy: