19 lutego, 2015

Kolekcja polskiego streetartu w BWA w Zielonej Górze


Zapraszamy gorąco na wielki przegląd prac z Kolekcji Vlepvnetu pod niezobowiązaującym tytułem Niechcący. Wystawa odbędzie się w galerii BWA Zielona Góra, otwarcie dzisiaj,19 lutego 2015 o godzinie 19:00.

Kolekcja Vlepvnetu to zbiór obiektów gromadzonych przez ponad 13 lat aktywności grupy. Przez ten czas Vlepvnet animował, organizował i popularyzował sztukę uliczną w Polsce, współpracując z najciekawszymi jej reprezentantami. Od 3 lat kolekcja funkcjonuje jako uporządkowany, ciągle profesjonalizujący się projekt, który stara się opowiadać fragment historii polskiego streetartu.
Grupa Vlepvnet nie tylko dokumentuje i bada streetartu, ale również, a może przede wszystkim aktywnie działa na ulicznej scenie, dlatego kolekcja budowana jest ze szczególnej perspektywy, z wnętrza środowiskowego tygla. Stąd szczególne upodobanie naszego kuratorskiego zespołu, aby obok prac "autoryzowanych" i galeryjnych, włączać w skład kolekcji obiekty z pogranicza: narzędzia artystyczne, jak na przykład matryce szablonów, czy naświetlone siatki do sitodruku, ale też szkice, pozostałości nieformalnych sesji rysowniczych, przeróżne odrzuty twórczego procesu, i inne śmieci i pamiątki.

Na wystawie "Niechcący" nie zabraknie najbardziej rozpoznawanych imion polskiego streetartu, jak M-City, Zbiok, Krik, Czarnobyl, czy Egon Fietke. Ci bardziej rozpoznawalni zostaną oświetleni od mniej znanej strony, ale wystawa rzuci jednocześnie trochę światła na ciemniejsze i mniej spopularyzowane obszary sztuki ulicznej.Brak komentarzy: