10 grudnia, 2015

Nie będzie Salonu Zimowego - jest Boxed Editions Startera

Już od kilku lat nie ma Salonu Zimowego, czyli wydarzenia podczas którego, pod pretekstem Świąt Bożego Narodzenia i zakupów mikołajkowych można było zobaczyć i kupić tanią sztukę współczesną. Szkoda, gdyż bardzo ceniłem sobie to wydarzenie towarzyskie i okazję do ciekawych zakupów kolekcjonerskich. Wspomnienia po Salonie Zimowym z jednej strony można znaleźć na jesiennym Warsaw Gallery Weekend, z drugiej na Targach wydawnictw artystycznych jakie w ubiegły weekend odbyły się w Warszawie no i w takich jednostkowych wydarzeniach jak Boxed Editions przygotowane przez warszawską galerię Starter.
BOXED EDITIONS–to seria realizowanych przez galerię Starter autorskich edycji przygotowanych przez Alicję Bielawską, Magdalenę Karpińską, Janusza Łukowicza i Mikołaja Moskala.


W premierowej odsłonie znajdą się linoryty Alicji Bielawskiej, nawiązujące formą do rzeźb artystki, w dwóch wersjach: pomarańczowej i niebieskiej oraz plakat z motywem globu przygotowany przez Mikołaja Moskala. Magdalena Karpińska proponuje dwie edycje na podstawie ilustracji do bajki Sebastiana Cichockiego "The Black Sheep, Wild Goose and Rainbow in the Dark", wydanej z okazji wystawy „Rainbow in the Dark – On the Joy and Torment of Faith“ w Muzeum Sztuki w Malmo.Wpólnie z Januszem Łukowiczem natomiast antycypujemy daleką przyszłość. W 2019 roku będzie lepiej? Na pewno inaczej! Już dziś warto zaopatrzyć się w kalendarzyk kieszonkowy zaprojektowany przez artystę – estetyczną minimalistyczną kartę z optymistycznym wzorem na odwrocie. 

BOXED EDITIONS
1. Alicja Bielawska, Konstelacja popołudniowa (niebieska), linoryt na papierze, ed. 10, 49x61 cm, 2015
2. Alicja Bielawska, Konstelacja popołudniowa (pomarańczowa), linoryt na papierze, ed. 10, 49x61 cm, 2015
3. Magdalena Karpińska, Dzika gęś (na podstawie ilustracji z bajki "The Black Sheep, Wild Goose and Rainbow in the Dark" Sebastiana Cichockiego), druk na papierze archiwalnym, ed. 10, 50x70 cm, 2015
4. Magdalena Karpińska, Dobra gęś, zła gęś (na podstawie ilustracji z bajki "The Black Sheep, Wild Goose and Rainbow in the Dark" Sebastiana Cichockiego), druk na papierze archiwalnym, ed. 10, 50x70 cm, 2015
5. Janusz Łukowicz, Kalendarz na nowy rok 2019, kalendarzyk kieszonkowy, ed. 20, 5,5x8,5 cm, 2015
6. Mikołaj Moskal, bez tytułu, sitodruk, ed. 20, 100x70 cm, 2015

BOXED EDITIONS – wydanie świąteczne
start: 12.12.2015
Galeria Starter, Andersa 13, 00-159 Warszawa


Brak komentarzy: