10 grudnia, 2016

Aukcja Galerii Szarej w Katowicach

Już w niedzielę 11 grudnia w katowickiej Galerii Szarej odbędzie się 1. Aukcja Sztuki Współczesnej, z której dochód zostanie przeznaczony na rozwój nowej siedziby Galerii oraz realizację wystaw i projektów w 2017 roku. Nie będzie to jednak typowa aukcja charytatywna, ponieważ znaczna część wylicytowanej kwoty trafi do artystów.

Prace na aukcję dało wiele ciekawych artystek i artystów, o których wielokrotnie pisaliśmy na ArtBazaar. To naprawdę możliwość kupienia ciekawych prac (jak choćby obrazu malowanego smołą autorstwa Adama Witkowskiego, na który, jak wiemy z Facebooka, „ostrzy sobie zęby” kilka osób. Ceny prac zaczynają się od 300 złotych. Aukcję poprzedzi, już 9 grudnia wykład “Kolekcjonowanie i inwestowanie w sztukę”. A sama aukcja w niedzielę 11 grudnia o godzinie 17 w Galerii Szara w Katowicach. Ale oczywiście można licytować za pomocą Artinfo.pl, gdzie też jest dostępny katalog.

W ramach aukcji na licytację swoje prace wystawią (w kolejności alfabetycznej): Jakub Adamek, Basia Bańda, Tomek Baran, Natalia Bażowska, Bettina Bereś, Dorota Buczkowska, Izabela Chamczyk, Maciej Chodziński, Maciej Cholewa, Sławomir Zbiok Czajkowski, Iwona Demko, Monika Drożyńska, Pola Dwurnik, Michał Gayer, Mateusz Hajman, Karolina Jabłońska, Szymon Kobylarz, Bartosz Kokosiński, Dominika Kowynia, Katarzyna Lamik, Izabela Łęska, Justyna Mędrala, Łukasz Patelczyk, Aga Piotrowska, Dominik Ritszel, Natalia Rybka, Maciej Salamon, Anka Sielska, Michał Smandek, Kama Sokolnicka, Paweł Szeibel, Szymon Szewczyk, Radek Szlaga, Radek Szlęzak, Małgorzata Szymankiewicz, Andrzej Tobis, Rafał Wilk, Anna Witkowska, Adam Witkowski, Miłosz Wnukowski, Bartosz Zaskórski.

Więcej informacji na stronie: www.aukcja.galeriaszara.pl

oraz na http://www.artinfo.pl/pl/katalog-aukcji/katalog/galeria-szara/1-aukcja-sztuki-wspolczesnej/

Brak komentarzy: