24 listopada, 2006

Z półki kolekcjonera – Piąta Aleja – dodatek do Rzeczpospolitej

Gratulujemy pomysłu. W ostatniej odsłonie Piątej Aleji – dodatku do Rzeczpospolitej (z ubiegłego tygodnia), Monika Małkowska zaczeła projekt prezentacji prywatnych kolekcji sztuki. Zaczeła bardzo odważnie, bo od siebie samej. Zapraszamy do lektury tego artykułu.

Nam przypadł do gustu sposób prezentacji prac z kolekcji Małkowskiej – opowiadając o poszczególnych obrazach, opowiada o artystach, którzy je tworzyli, o czasach kiedy obraz trafił do domu i jak wpłynął na właścicielkę. Kolekcjonowanie z pasją to wychodzenie poza przyjemność estetyczną i wizualną z obcowania ze sztuką to chęć poznania twórcy, to wydarzenia i sytuacje „wokół” obrazów, historii związanych z kupnem czy poznaniem artysty.

Szkoda tylko, że Monika Małkowska wymieniła tak mało obrazów, które wiszą na jej ścianach.

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

GODNE ZACYTOWANIA ;)
"Galeria Sztuki Współczesnej “Rempex” przedstawia znów wystawę artysty działającego w Krakowie. Tym razem jest to kobieta. Subtelne malarstwo Magdy Kazimierskiej przenosi nas w inny, magiczny świat i zamienia sale warszawskiej Galerii Senatorska w bujną oranżerię. Minimalistyczny, pojedynczy kwiat w wazonie przywodzi na myśl estetykę w filozofię dalekiego wschodu. Malarka otwiera przed nami perspektywę botanicznego zen."

SIERZANT BAZYL pisze...

Bardzo dobre !!!! Proszę o więcej cytatów. Szczególnie o botanicznym zen.

Piotrek pisze...

żeby była równowaga dla tejże galerii, to byłbym w niebie

SIERZANT BAZYL pisze...

dla jakiej galerii?

jacknastygirl pisze...

ja w ogóle jestem w siódmym niebie, ale bez równowagi dla galerii...;)

Piotrek pisze...

dla Senatorskiej

SIERZANT BAZYL pisze...

ale ja nic nie mam do senatorskiej

Piotrek pisze...

Ty nie.
Ale ogółem to tylko sobie żartuję.