04 czerwca, 2007

Organizatorzy aukcji na rzecz fundacji "Dzieci niczyje" chcą zwracać prowizje

A jednak ktoś nas czyta! I nawet zareagował na informacje o pobieraniu 10% prowizji od klientów ostatniej aukcji charytatywnej na rzecz fundacji „Dzieci Niczyje” w CSW na Zamku Ujazdowskim w Warszawie w ubiegły piątek (1 czerwca).
Otrzymaliśmy informacje, że przedstawiciele domu aukcyjnego Desa Unicum, który był jednym z organizatorów tej aukcji, zaczęli informować telefonicznie klientów, którzy wylicytowali prace, o możliwości zwrotu tejże prowizji.
Przypomnijmy, że informacji o prowizji nie było w katalogu aukcyjnym, a mimo to była ona pobierana przy płaceniu za prace. Organizatorzy tłumaczyli, że również ona miała trafić na konto fundacji.
Do akcji włączył się również artblox, który z kolei skrytykował nie do końca jasne zasady przeznaczenia pieniędzy z wylicytowanych prac.
Bardzo cieszymy się, że organizatorzy zorientowali się, że popełnili błąd nie informując licytujących o konieczności zapłacenia prowizji i teraz z tej decyzji się wycofują. Mamy nadzieję, że następne aukcje charytatywne będą organizowane w pełni profesjonalnie i obędzie się bez takich niejasnych sytuacji. W końcu cel organizacji jest naprawdę szczytny i pieniądze zebrane w ten sposób pomagają wielu naprawdę potrzebującym.

1 komentarz:

Zdzichu pisze...

jasne że was czytają, nie kokietujcie!