20 czerwca, 2007

Targi Art Basel dostępne online do 17 sierpnia


Dla tych, którzy nie dojechali na targi Art Basel, organizatorzy przygotowali niespodziankę. Do 17 sierpnia działa internetowa strona http://www.artbasel-artnet.com/ przygotowana wspólnie przez targi Art Basel oraz artnet – jedną z najważniejszych platform handlu sztuką i olbrzymią internetową bazę danych o sztuce.
Na specjalnej stronie znaleźć można informacje o wszystkich galeriach biorących udział w targach Art Basel, zdjęcie ich stoiska targowego, a także, o ile galeria przekazała organizatorom wersję elektroniczną, reprodukcje najciekawszych prac prezentowanych na targach. Można też zlokalizować galerię na planie targów.
Podobnie przedstawia się część dotycząca prezentacji artystów – jeśli galerie dostarczyły prace – to artysta znalazł się w bazie danych. Niestety wiele galerii reprezentujących polskich artystów tego nie zrobiło i dlatego nie ma w bazie danych ani np. Wilhelma Sasnala (FGF, Sadie Coles, Anton Kern), ani Rafała Bujnowskiego (Johnen+Schoettle), ani Romana Opałki (Starmach). Z polskich galerii najlepiej spisał się Raster, który przedstawił spore portfolio prac Anety Grzeszykowskiej z cyklu prezentowanego na Art Basel.
Mimo tych braków można się zorientować w ofercie poszczególnych galerii i zobaczyć, choć tylko wirtualnie, bardzo ciekawe prace. Zachęcam do surfowania po tej stronie. Jest darmowa, ale tylko do 17 sierpnia.

Brak komentarzy: