07 sierpnia, 2007

Praca Jakuba Juliana Ziółkowskiego do kupienia na aukcji w Chicago

Praca na papierze autorstwa Jakuba Juliana Ziółkowskiego „Bez tytułu” z 2006 roku będzie do kupienia na aukcji charytatywnej podczas dorocznej gali organizowanej w Chicago przez The Reinessance Society przy University of Chicago 8 września.


Obok prac Kuby Ziółkowskiego licytowane też będą prace takich artystów jak: Darren Almand, Rodney Graham, Mike Kelley, Raymond Pettibon, Zak Smith czy Thomas Zipp. Dochód z aukcji przeznaczony będzie na założone w 1915 roku towarzystwo The Reinessance Society, które ma na celu popularyzację sztuki najnowszej poprzez organizowanie wystaw, wydawanie książek i organizowanie koncertów. Więcej informacji na stronie The Reinessance Society.
Praca Kuby ma wymiary 73 na 57 cm, ma estymację na poziomie 6-7 tysięcy dolarów (16,5-19,25 tysiąca PLN). Licytacja startuje od 3 tysięcy dolarów. Wcale nie trzeba jechać do Chicago, by wziąć udział w tej licytacji. Można złożyć telefonicznie lub internetowo ofertę (podając maksymalną cenę, jaką chcemy zapłacić – jak przy normalnych aukcjach) i będzie ona licytowana na aukcji 8 września. Oferty można składać na adres lbartman@renaissancesociety.org.

Brak komentarzy: