26 września, 2007

Polska obecność w Berlinie coraz wyraźniejsza

Już w najbliższy weekend startuje jesienna targowa karuzela na rynku sztuki współczesnej. Rozpoczynają się targi ARTFORUM w Berlinie, a wraz z nimi różne targi towarzyszące, takie jak Berliner Liste’07 czy Berliner Kunstsalon. Coraz poważniej wygląda polska reprezentacja na tych targach.
Na głównych targach ARTFORUM swoje stoisko będzie miał krakowski Zderzak. W Berlinie zaprezentuje prace Ryszarda Grzyba, Moniki Szwed, Jarosława Modzelewskiego, a także Marcina Maciejowskiego i Andrzeja Wróblewskiego.
Zdecydowanie więcej polskich galerii będzie obecnych na targach Liste.

Poznańskie Piekary, które zaprezentowały się już na targach w Wiedniu, pokaża prace Aleksandry Ska, Kamila Kuskowskiego, Wojtka Wrońskiego i Leszka Knaflewskiego. Inną strategię obrał warszawski PROGRAM, który na swoim stoisku pokaże solową wystawę również nominowanego do nagrody Spojrzenia 2007 Karola Radziszewskiego.

Na Liste zadebiutuje też historyczna, przeniesiona z Wrocławia do Krakowa, galeria fotograficzna Foto-Medium-Art. Pokaże ona prace Wincentego Dunikowskiego-Duniko, Kingi Dunikowski, Codemanipulator, a także słynny projekt Natalii LL.


Przy prezentacji polskich galerii warto również wspomnieć o „polskiej”, czy też raczej „środkowo-europejskiej” galerii z siedzibą w Berlinie ŻAK Galerie. Ta galeria, prowadzona przez Asię Żak, prezentuje w stolicy Niemiec sztukę z Europy Środkowo-Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem Polski. I na Berliner Kunstsalon pokaże właśnie prace polskich artystów, którzy mieli już wystawy w tej galerii: Szymona Kobylarza, Tomka Kowalskiego, Pawła Książka i Ani Orlikowskiej.
Więcej o berlińskich targach już na początku przyszłego tygodnia w relacjach Artbazaar. Zapraszamy.

Na zdjęciach prace: Kamila Kuskowskiego; Karola Radziszewskiego; Codemanipulator, Natalii LL, Wincentego Dunikowskiego-Duniko i Kingi Dunkowski (razem); Pawła Książka

Brak komentarzy: