03 października, 2007

Projekt "House Trip" na ArtForum w Berlinie

Już po raz czwarty w ramach targów ArtForum część przestrzeni wystawienniczej poświęcona jest jednemu tematowi, a w tej wystawie uczestniczą artyści z galerii biorących udział w targach. W tym roku berlińskie targi zorganizowały wystawę poświęconą relacjom między sztuką, architekturą a designer – temat to w stolicy Niemiec modny. W końcu w niewielu miejscach na świecie wybudowano w ostatnich latach tak dużo jak w Berlinie.
Wystawa miała nazwę „House Trip”, a jej kuratorem został Ami Barak, były dyrektor muzeum FRAC Languedoc-Roussillion, a obecnie dyrektor artystyczny w departamencie sztuki miasta Paryża. W „House Trip” wzięło udział 40 artystów, wśród nich tacy jak: Victor Man, Tim Eitel, Jitka Hanzlowa, Severine Hubard, Martjetica Potrc czy Franz West. Na dwóch tysiącach metrów kwadratowych obejrzeć można było prawdziwą tematyczną wystawę w ramach komercyjnych targów.
Poniżej kilka projektów na „House Trip”:

Gdy wchodzimy do białego pokoju przygotowanego przez rumuńskiego artystę Mirceę Cantora, dochodzi do nas przyjemny dźwięk dzwonka uruchamianego otwierającymi drzwiami. Dzwonek „pobrzękuje” jeszcze przez dłuższy czas, gdy zostajemy wewnątrz…


Holenderskie Atelie von Lieshout przygotowało siłownię w XIX-wiecznym stylu…


Praca Victora Mana – rumuńskiego artysty, który coraz częściej odchodzi od malarstwa w stronę minimalistycznych instalacji. Trzecim elementem instalacji „Vestigal specialization of its way out” (niewidocznym na zdjęciu) był umieszczony w ścianie grzejący kafelek z ulubionym ostatnio przez artystę jeleniem na rykowisku…


Praca austriackiego artysty Erwina Wurma „Am I a Mouse” – mówiący dom, zastanawiający się, kim jest (film oraz zdjęcia)….


Obraz Tima Eitela prosto z Lipska…


Praca „Ecke” niemieckiego artysty Jurgena Dreschera – oglądamy się na podzielonym na trzy części ekranie…

Brak komentarzy: