04 grudnia, 2007

Cztery polskie galerie pokażą się na targach w Miami

Targi rozpoczynają się już jutro.
W ubiegłym roku do Miami dojechały dwie polskie galerie – Fundacja Galerii Foksal miała na targach Art Basel Miami Beach wspólne stoisko z meksykańską galerią Kurimanzutto, a Raster był na alternatywnych targach NADA.
W tym roku polskich galerii jest dwa razy więcej – FGF znów będzie miał stoisko z galerią z Meksyku, Raster zadebiutuje w kontenerze na plaży na Art Positions w ramach Art Basel Miami Beach. Na NADA zamiast Rastra stoisko będzie miała warszawska galeria lokal_30, a na targach Pulse pojawi się, też warszawski, Program.
Fundacja Galerii Foksal chce powtórzyć ubiegłoroczny układ stoiska – prace na nim nie zostały ustawione według przynależności galeryjnej – ale tematycznie. FGF pokaże m.in. prace Wilhelma Sasnala, Pawła Althamera, Jakuba Juliana Ziółkowskiego oraz Moniki Sosnowskiej.
Raster, z targów NADA przeniósł się do słynnych, czynnych do późna w nocy kontenerów na plaży w Miami Beach (w ramach Art Postions pokaże się tam 20 młodych galerii z całego świata). Swój kontener podzieli na dwie części – „białą”, w której pokaże cztery prace Zbyszka Rogalskiego z jego projektu „architektonicznego”


oraz „czarną”, w której wyświetlany będzie film Anety Grzeszykowskiej, a także pokazane jej lalki. Po targach w Miami Raster przenosi się na miesiąc do Nowego Jorku, gdzie w ramach Rental Gallery pokaże wystawę „Raster Haircut” z nowymi pracami Rafała Bujnowskiego, Przemka Mateckiego oraz Anety Grzeszykowskiej i Janka Smagi.
Na amerykańskich targach w tym roku zadebiutują dwie galerie – lokal_30 na targach NADA oraz Program na targach Pulse.
Lokal_30 chce urządzić na stoisku wystawę „Gonitwa sprzeczności” – na której chce zestawić artystów z galerii parami na zasadzie sprzeczności – obraz Karoliny Zdunek zestawi z pracami Andrzeja Cisowskiego,

prace Laury Paweli z obrazo-rzeźbami Janka Mioduszewskiego, a filmy Tomka Kozaka z pracami Zuzanny Janin.
Z kolei Program pokaże prace Karola Radziszewskiego (z nowego cyklu „Balance Exercises”), fotografie Małgorzaty Markiewicz i Ani Orlikowskiej, płaskorzeźby Wojciecha Zasadnego. Jedna ściana zostanie w całości zagospodarowana przez kilkaset niewielkich rysunków z cyklu „W poszukiwaniu sztuki” Mariusza Tarkawiana, które dobrze znają bywalcy ArtBazaar, bo rysunki przerysowane z naszego bloga można oglądać tutaj.

Na zdjęciach: Zbyszek Rogalski, Projekt stadionu, 2007; Andrzej Cisowski, Radina Mat’, 2006; Mariusz Tarkawian, Lookin For Art, Box 1 (rysunki od 1 do 25), 2006

Brak komentarzy: