21 grudnia, 2007

Kolokwium z historii sztuki Mariusza Tarkawiana

W październiku Mariusz Tarkawian przygotował bardzo ciekawy projekt – w korytarzach Centrum Kultury w Lublinie pokazał najsłynniejsze prace stworzone przez człowieka - od rysunków skalnych do sztuki najnowszej. Jako inspiracje Mariusz wykorzystał reprodukcje dzieł sztuki z literatury - z książek, albumów i wszelkich innych wydawnictw. Realizacja powstała z okazji wystawy pt. "Transgresja wyobraźni" organizowanej przez Galerię Białą

Na poniższych zdjęciach rezultaty jego pracy.

Fresk Tarkawiana zostanie wkrótce zniszczony podczas planowanej gruntownej przebudowy kompleksu.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Bardzo ciekawy i swiezy projekt. Jest czym napasc oczy i nie chodzi mi o ilosc metrow kw. Jak czuje sie autor w obliczu nieuniknionej perspektywy zniszczenia? Czy to jakos determinowalo go podczas pracy?

Anonimowy pisze...

No, ale na blogu MFS widać, że p. Mariusz Tarkawian z książki przerysowuje, a nie z pamięci.

MAriusz Tarkawian pisze...

Witam. Zaszła pomyłka! Oczywiście rysowalem z książek, czasopism, etc... Jednak na scianach umieszczałem też rysunki z wyobrazni i z pamięci wplatając je w poszczególne epoki.
Perspektywa zniszczenia nie determinowala mojej pracy. Przed oczekiwanym remontem placowki plamuję wykonać jeszcze "fresk" na suficie korytaża.
Pozdrtawiam!

Krzysztof Masiewicz pisze...

Dziękuje za sprostowanie. Już dokonałem poprawek.

Anonimowy pisze...

mnie to działanie zupełnie nie przekonuje.niewiem co można w tym widzieć?

&nbsp pisze...

A mnie przekonuje, zwłaszcza praca z włącznikami światła wkomponowanymi w perspektywę sufitu; To połączenie wzmacnia odczucie faktycznej obecności korytarza za drzwiami. Ma się ochotę włączyć w nim światło.