05 lutego, 2008

"Art Review" w internetowej wersji Web 2.0, a w papierowym numerze rozmowa Luca Tuymansa z Wilhelmem Sasnalem

„Art Review” , jeden z najważniejszych magazynów na temat sztuki najnowszej na świecie, uruchomił (na razie w wersji „beta”) swoją stronę w wersji interaktywnej (zobacz: ArtReview). Wydaje się, że jest to w tej chwili najciekawsza strona internetowa prowadzona przez czołowy magazyn artystyczny.
Co możemy zobaczyć (lub też zrobić) na stronie Art Review?
Możemy:
- umieścić swoje prace, wideo, blogi
- „zapisać” się do subskrypcji w ramach RSS informacji ze świata sztuki
- sprawdzać, co ciekawego umieszczają na stronie najważniejsze instytucje sztuki najnowszej
- tworzyć własne grupy dyskusyjne
- znaleźć artystów i reprezentujące ich galerie za pomocą ArtFindera
Niby niewiele, ale większość magazynów o sztuce najnowszej ma tak słabe darmowe strony, że strona beta „Art Review” w wersji Web 2.0 wygląda jak objawienie…
Oczywiście nadal będzie wychodziła papierowa wersja „Art Review”. Poniżej okładka numeru lutowego tego magazynu. A w nim rozmowa Luca Tuymansa z Wilhelmem Sasnalem na temat malarstwa pod zgrabnym tytułem: „When Luc Tuymans met Wilhelm Sasnal...” – o tym, jak „przebrnąć” z wielkim płótnem przez małe drzwi, jak wpływ ma brudna pracownia na życie miłosne, o próbach przetrwania głupoty krytyków oraz o kampanii pro-nikotynowej. Jak zdobędziemy – poinformujemy, co jest w środku.

2 komentarze:

Monika pisze...

"Art Review" mozna zaprenumerowac w necie gratis na 6 miesiecy a potem dluzej:

http://www.uploadlibrary.com/artreviewdigital/index.html

Piotr Bazylko pisze...

Dziękuję. Już sobie zaprenumerowałem. Także każdemu czytelnikowi zostawiamy szansę osobistego spotkania z Tuymansem i Sasnalem. Ameryki nie będziemy odkrywali opisując rozmowę - niech każdy zobaczy sam w elektronicznej wersji "Art Review". Pozdrawiam.