16 lipca, 2008

Na naszym radarze - Wojciech Bąkowski

W tym tygodniu kończy się wystawa Wojciecha Bąkowskiego „Idziesz ze mną? Gdzie? W dupę ciemną…” w warszawskiej galerii Leto. W karierze wielu artystów można znaleźć wydarzenie przełomowe. Naszym zdaniem w karierze Wojciecha Bąkowskiego takim wydarzeniem może być właśnie ta wystawa, szczególnie w połączeniu z prezentacja prac Wojtka na wystawie „Establishment” w Zamku Ujazdowskim.


Nie popełnijcie błędu poznawania prac Wojtka za pomocą reprodukcji (internetu czy publikacji prasowych), jego rysunki na kliszy a w szczególności filmy tworzone niebieskim markerem na taśmie filmowej, trzeba zobaczyć na żywo. Dopiero wtedy będziemy docenić jego poetyckie historie – historie konfliktów militarnych, spotkań towarzyskich czy codziennych czynności życiowych. A jak do tego dołożymy beznamiętny głos opowiadający surrealistyczne historie – to „będziemy trafieni”.Twórczość Bąkowskiego nawiązuje do najlepszych polskich tradycji awangardowego filmu animowanego, w szczególności do filmów „non-camera” Juliana Antonisza. Artysta jest liderem grupy muzycznej KOT, współtworzy też grupę artystyczną PENERSTWO. Współpracuje z Galerią Leto w Warszawie.


Na zdjęciach skany prac „"Zaczaruję cię kwiatami" i „Idę do budy"– akwarela i rysunek na taśmie filmowej 35mm. Dzięki uprzejmości Galerii Leto.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

hmm - to chyba nie są surrealistyczne, poetyckie historie - to historie o tym, że kogoś przygniótła bramka, inny się utopił, dostał kamieniem, poraził go prąd... Tak czy owak - wystawa świetna.

Anonimowy pisze...

No comments

Anonimowy pisze...

dziwne to ...

Anonimowy pisze...

a dziś rano słyszałem w radiu że chłopaka przygniotła bramka! czyli raczej realizm... tyle że subiektywny!

Anonimowy pisze...

prawdziwych sureealistów w polsce jest tylko dwuch

a nie, przepraszam -trzech
;-)

Anonimowy pisze...

a kto to jest ten bakowski

Anonimowy pisze...

wgoogluj se bratku...