08 stycznia, 2009

National Portrait Gallery kupiła pracę "Hope" Sheparda Fairey'a


Początek prezydentury Baracka Obamy coraz bliżej. National Portrait Gallery w Waszyngtonie poinformowała właśnie, że kupiła oryginalny projekt pracy Sheparda Fairey’a „Hope”, przedstawiający prezydenta-elekta. Pracę tę, dziś jedno z najbardziej znanych na świecie dzieł „sztuki ulicy” będzie można zobaczyć właśnie w dniu zaprzysiężenia nowego prezydenta, czyli 20 stycznia.

Latem praca Fairey’a zrobiła furorę w Ameryce. Zreprodukowana została w kilkuset tysiącach egzemplarzy, które znalazły chętnych w oka mgnieniu. Pojawiła się również jako wielki billboard wyborczy w lutym ubiegłego roku.

Dlaczego National Portrait Gallery kupiła tę pracę? Martin Sullivan, dyrektor galerii wyjaśnił, że stała się ona symbolem ubiegłorocznej, historycznej już z wielu względów kampanii wyborczej, a teraz ma szansę stać się symbolem nowej prezydentury.

5 komentarzy:

show pisze...

zapraszamy do udziału w rankingu najmłodszych najlepszych galerii roku poprzedniego.

z jakich miast Polski nowych galerii przybyło najwięcej?

pomineliśmy kogoś? ha ha ha ,nie sądzę chyba że specjalnie..

pzdr.redakcja Showgeszeft

m-city pisze...

W grudnwym TIME kika stron jest posieconych wyborom w usa w kontekscie prac ulicznych. Na okladce oczywiscie Fairey. Sam plakcik dobry, prosty, komunikatywny ... nowa jakosc w wyborczym przkazie, jakos ciezko sobie wyobrazic taki plakat u nas z Jarkiem lub Donaldem. Dominuje zawyczaj sztuczny usmiech i nienaganna cera. Choc powinno to dac duzo do myslenia osoba opowiedzialnym za wizerunek kampani, i mzna nmiec nadzieje ze w koncu cos sie w tym temacie ruszy (pomijajac cale tlo polityczne )

Slogansensei pisze...

http://wordsinvaders.pl/poddajcie-sie

Anonimowy pisze...

Gdzie się podzial link do galerii Dunala - m2?

Anonimowy pisze...

Został usunięty na prośbę galerii. Pozdrawiam