31 marca, 2009

Cztery polskie galerie wezmą udział w targach Art Basel w 2009 roku


To, co już nieoficjalnie wiadomo było od dawna, teraz wiadomo już oficjalnie. W tegorocznej edycji Art Basel -najznamienitszych targów sztuki współczesnej, wezmą udział aż cztery polskie galerie.
Dwie z nich – Fundacja Galerii Foksal z Warszawy i Galeria Starmach z Krakowa, w targach w Bazylei udział biorą od lat.
Galeria Raster dwa lata temu zaprezentowała na Art Basel w ramach projektu Art Statement pracę Anety Grzeszykowskiej „Untitled Film Stills”. W ubiegłym roku Raster na targi Art Basel się nie dostał i na satelickich targach LISTE zorganizował solowy pokaz prac Przemka Mateckiego. W tym roku znów jest na Art Statement i zaprezentuje prace Michała Budnego (w ramach projektu Art Statement można pokazać prace tylko jednego artysty).
Na Art Basel zadebiutuje berlińsko-krakowska galeria Żak/Branicka, która dostała się na główne targi mimo, że nigdy nie brała udziału w targach LISTE (to naturalna droga dla młodych galerii). Żak/Branicka również weźmie udział w targach w Bazylei w ramach projektu Art Statement i pokaże nowy projekt malarski Pawła Książka.
40., jubileuszowe w tym roku, targi Art Basel rozpoczną się 10 czerwca, oczywiście w Bazylei. Potrwają do 14 czerwca. Szczegółów na temat oferty polskich galerii możemy się spodziewać na początku czerwca. A potem zapraszamy do Bazylei.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

No i ja tam będę - K. Napiórkowska

Anonimowy pisze...

pokazywać budnego gdziekolwiek to obciach. i nazywać "to" sztuką też.

Anonimowy pisze...

Budny jest very spoko

Anonimowy pisze...

a tam, przesadzasz - takie tam ZPT
(miał pione)

Anonimowy pisze...

jak rozwinieci czytelnicy takie komentarze- chyba wiekszosc zabladzila...
Co do Budnego: wystawa w ZUJu byla rewelacyjna, takie wystawy wybijaja sie na lata.