30 czerwca, 2009

Park Rzeźby na Bródnie – tydzień później

Minął już tydzień od uroczystego otwarcia Parku Rzeźby na Bródnie. Wiele osób martwiło się jak prace pozostawione w Parku będą się „starzały” w parkowej atmosferze i jak zostaną przyjęte przez mieszkańców.

Mamy pierwszy raport, przygotowany po niedzielnym, popołudniowym spacerze w Parku. Prywatnie, z przyjemnością zauważyłem, iż teraz moje wizyty w parku są bardziej ustrukturyzowane, gdyż dotychczasowe niekonkretne wędrówki po parku zmieniły się w celowe odwiedziny poszczególnych rzeźb. Podobne zachowanie zauważyłem u kilkorga ze spacerowiczów, którzy podążali od rzeźby do rzeźby.


Wracając do raportu – wszystkie rzeźby przyciągają spacerowiczów, przy każdej z rzeźb umieszczono tabliczkę z tytułem pracy i nazwiskiem artysty. Co najważniejsze, wbrew obawom, wszystkie prace są w doskonałym stanie, może z wyjątkiem Raju gdzie zauważyliśmy pewną panią, dość zdecydowanie pozbawiającą rajskie róże ich płatków. Podczas dość filozoficznych rozważań ‘czy można dokonać kradzieży w Raju” wspomniana Pani przeniosła się na tereny leżące poza Rajem.


Można było też zauważyć, iż wśród oglądających prace panuje dość duża niepewność czy można dotykać i wchodzić na prace. W wielu wypadkach zwyciężała ciekawość.

To nasz pierwszy raport. Będziemy relacjonować nasze kolejne wizyty.

2 komentarze:

wojtek12 pisze...

a mozna wchodzic na sosnowską?

(nie mozna komentować bez posiadania konta na googlu?)

Visual Culture pisze...

jeśli tam nie ma kamer w pobliżu to nie długo jak te prace kto wytnie i sprzeda na złom ..zobaczycie sami !!!