02 lipca, 2009

Konrad Smoleński "Części/Chunks" w pierwszej odsłonie ArtBazaarTV

Dzisiaj inaugurujemy działalność ArtBazaarTV. Co prawda z telewizją, jak na razie ma to niewiele wspólnego ale chcieliśmy urozmaicić pisane przez nas posty o elementy „ruchomych obrazów”. Iskrą wzniecającą cały projekt (i zakup kamery) był piątkowy koncert Brownnote czyli duetu Konrad Smoleński /Daniel Szwed w warszawskim pubie Plan B. Koncert znakomity i bardzo szkoda że doświadczony tylko przez małą grupkę osób. Szkoda, że tego typu wydarzenia nie zostają zarejestrowane. Problem ten dotyczy wielu innych wydarzeń – wystaw, wernisaży, spotkań i rozmów z artystami. Chcielibyśmy niektóre z nich pokazać szerszej publiczności i zachować dla kolejnych pokoleń.

Nasza pierwsza relacja powstała tam gdzie zakończył się koncert Brownnote w galerii Leto. Konrad Smoleński przygotował znakomitą wystawę „Części/Chunks”. Wyśmienicie penetruje w niej „swoje” obszary – męskości, zagrożenia, wieloprzedmiotowej agresji i kultury testosteronu.

Jak zapewne zauważycie po obejrzeniu relacji nie jesteśmy absolwentami łódzkiej filmówki, obróbka i mastering jest tu bardzo minimalny, ale i takie było założenie aby rejestrowane przez nas wydarzenia szybko pojawiały się w necie.

Dziękujemy artyście oraz Galerii Leto za możliwość realizacji video.

2 komentarze:

Visual Culture pisze...

gratuluje incjatywy miejmy nadzieje że Artbazar TV będzie niszowe dobrzem selekcjonowane..polecam kupić statyw i mniej drgających ujęć z ręki !

pies pisze...

LETO LETO JUŻ PO LECIE
PAN SMOLEŃSKI JUŻ NA MECIE...