27 sierpnia, 2009

Gadżety Muzeum Powstania Warszawskiego

Kolekcjonerzy rzeczy dziwnych i ulotnych powinni zajrzeć do sklepiku Muzeum Powstania Warszawskiego. Można tam znaleźć wiele gadżetów wykorzystujących projekty murali, jakie na potrzeby Muzeum stworzyli zaproszeni do projektu artyści.


Jako jedna z pierwszych powstała linia produktów oparta o bratki Wilhelma Sasnala. Znakomity projekt artysty trafił na ołówki, pamięć usb, notatnik i torby dla pań i panów. Wszystkie te rzeczy już dziś można kupić bezpośrednio w sklepie lub poprzez stronę Muzeum. Wszystkie z pewnością trafią na naszą listę rarytasów artysty.Niedawno w brytyjskim Guardianie, ukazał się dość obszerny artykuł omawiający fenomen boomu sprzedaży różnego typu gadżetów w sklepikach muzealnych. To znakomity pomysł na podreperowanie funduszy instytucji jak i również zaspokojenia potrzeby posiadania rzeczy wyjątkowych osób je odwiedzających.
Ciekawe kiedy koledzy z art addict "złapią" na wernisażu kogoś z torbą Sasnala.
Zdjęcia pochodzą ze strony sklepiku Muzeum.

3 komentarze:

jurowicz pisze...

słabiutko, nędza, wturniactwo, zły sasnalizm, tamdeta............

Visual Culture pisze...

Witam Panią lub też Pana Jurowicza, nie ładnie podszywać się pod czyjeś nazwisko i rzucać do tego na lewo i prawo inwektywy.Pilnuj się !

Twój pisze...

Niebawem muzeum Powstania Warszawskiego przekształci się w Sztuki Nowoczesnej i Mytkowska na dyrektora MPW/SN. Jaka oszczędność dla budżetu!!! A na KUBUSIA będą mówić Banasiak:)