19 sierpnia, 2009

Międzynarodowe Triennale Grafiki – Kraków 2009

Zbliża się termin ogłoszenia wyników konkursu Międzynarodowego Triennale Grafiki. Główna wystawa Triennale tradycyjnie prezentowana będzie w przestrzeni Galerii Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki we wrześniu 2009. Organizatorzy już teraz zapraszają serdecznie na uroczystość otwarcia 16 września o godz. 18.00. Zarówno jury selekcji, jak też jury nagród zakończyły swoją działalność. Jednak wyniki jury poznamy dopiero na konferencji prasowej 16 września o godz. 14.
Na zapowiadanej wystawie zaprezentowanych będzie około 300 prac wybranych przez jury kwalifikacyjne spośród prawie 6000 propozycji nadesłanych na pierwszą, cyfrową fazę selekcji. Kurator wystawy Katarzyna Wojtyga przygotowuje ciekawą ekspozycję. Można będzie zauważyć odwrót od ekspresyjnych form abstrakcji i nieoczekiwany powrót do tematyki człowieka. Druga istotna wiadomość – zaskakuje aktywność polskich artystów: na krakowski konkurs Triennale zgłosili oni ok. 3000 grafik, przy czym w większości były to prace młodych twórców. To prawdziwa eksplozja aktywności prezentującej bardzo wysoki poziom młodej grafiki.

Trzecią ważną wiadomością, jest ciągły niezwykle dynamiczny rozwój imprezy. Wystawa główna w Bunkrze Sztuki w Krakowie stała się centrum, wokół którego rozbudowuje się z każdą edycją Triennale coraz większy krąg wystaw partnerskich organizowanych w Polsce, Austrii, Niemczech i Hiszpanii. Lista partnerów MTG – Kraków 2009 i program imprezy są naprawdę imponujące.
Zapraszamy we wrześniu na relację z wystawy konkursowej.

ArtBazaar jest Patronem Medialnym Triennale.

Brak komentarzy: