18 sierpnia, 2009

"warszawa_london-project" lokalu_30

Na początku września na londyńskiej mapie galerii pojawi się polski adres. To 29 Wadeson Street we wschodnim Londynie. To tam właśnie warszawski lokal_30, galeria prowadzona przez Zuzannę Janin, Agnieszkę Rayzacher i Michała Suchorę, otwiera swoją przestrzeń w stolicy Wielkiej Brytanii i jednym z centrów sztuki najnowszej na świecie. Projekt nosi nazwę „warszawa_london-project”.
Pierwsza wystawa, zatytułowana „Sketches For The Project” będzie przeglądem prac artystów zagranicznych przebywających na „rezydencji” w lokalu_30. W tym przeglądzie wezmą udział tacy artyści, jak: Mannon Bellet, Thomas Hauri, Constatin Luser, Nick Oberthaler, Elodie Pong oraz Kamen Stojanow. Wernisaż 3 września, natomiast wystawę będzie można już obejrzeć 30 sierpnia podczas „open doors”.
Natomiast już w połowie października, podczas trwania targów Frieze, będzie miała miejsce pierwsza wystawa z udziałem artystek i artystów galerii lokal_30: Zuzanny Janin, Józefa Robakowskiego, Anny Janczyszyn i Jana Mioduszewskiego.
Więcej o projekcie możecie przeczytać tutaj.

2 komentarze:

jurowicz pisze...

cienko to widzę, oj cienkuśno ;-)

Visual Culture pisze...

ha ha ha