17 września, 2009

25 września - "Alfabet polski_1" w Tarnowie

Wiosną w BWA w Tarnowie, z inicjatywy Ewy Łączyńskiej-Widz, miała miejsce seria spotkań z młodymi artystkami i artystami połączona z krótkimi, tygodniowymi wystawami. Już w kwietniowym wywiadzie z nami (czytaj tutaj) Ewa zapowiadała jesienną zbiorową wystawę kończącą projekt „Alfabet polski_1”.
Już za tydzień w piątek, 25 września odbędzie się wernisaż zapowiadanej wystawy. Nie będzie to jednak zwykły wernisaż – do Tarnowa przyjadą Magda Starska i Natalia Mleczak z performance POM POM BUM BAM, a także wystąpi zespół ANNA DYMNA (pod tą nazwą „ukrywają” się Tomek Kowalski, Agnieszka Polska i Jan Plater-Zyberk).
Z kolei na finisażu wystawy, 28 października odbędzie się promocja katalogu „Alfabet polski_1” oraz koncert zespołu MASTERS OF THE UNIVERSE (to z kolei Łukasz Jastrubczak).
Wystawa będzie w BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie (Pasaż Tertila, Rynek 4, http://www.gm.tarnow.pl/), a wezmą w niej udział: Basia Bańda, Pola Dwurnik, Mikołaj Grospierre, Łukasz Jastrubczak, Tomasz Kowalski, Małgorzata Markiewicz, Bartosz Mucha, Ośmiornica, Agnieszka Polska, Joanna Rajkowska, Magdalena Starska, Truth, Zorka Wollny, Julita Wójcik i Erwina Ziomkowska.
ArtBazaar jest patronem medialnym tej wystawy.
Na zdjęciu: plakat wystawy zaprojektowany przez Łukasza Jastrubczaka

Brak komentarzy: